Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Çernooçene’de Evde Sosyal Hizmetler Merkezi kurulacak

Çernooçene’de Evde Sosyal Hizmetler Merkezi kurulacak

20 Kasım 2012

Çernooçene (Yeni Pazar) Belediye Başkanı Aydın Osman, Belediye’nin toplam 157 951 leva tutarında bir proje kazandığını bildirdi. Proje, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında Evde Yardım şeması üzere Avrupa Birliği tarafından finanse ediliyor.

Avrupa Sosyal Fonu tarafından finanse edilen projenin yöneticisi Sosyal Yardımlar Ajansı’dır.

Şema çerçevesinde Çernooçene belediye merkezinde günlük yaşamında hizmete muhtaç olan kişilere destek verilmesi yönünde etkili ve sürdürülebilir bir politika yürütülmesi için Evde Sosyal Hizmetler Merkezi kurulacak.

Bu merkez Çernooçene Belediyesi’ne bağlı olarak özel bakım, sosyal destek, temizlik ve diğer ev işlerinde yardımcı olunması için saatlik bakım hizmeti sunacak.

Aydın Osman’ın ifadesine göre böylece daha az mali kaynaklar kullanılarak sunulan hizmetlerin daha etkili olması garanti edilmiş olacak. Bu her yardıma muhtaç kişinin bireysel gereksinimlerine göre çeşitli sosyal hizmetlerin saatlik kombine kullanımı için esnek mekanizmaların uygulanmasıyla mümkün olacak.

Bu amaçla merkeze atama prosedürü ile bir yönetici ve sosyal hizmet görevlisi alınacak.
Ayrıca İş Bürosuna kayıtlı 20 işsiz kişi evlerde özel asistan ve ev yardımcısı olarak sosyal hizmet sunmaları için işe alınacak.

Mevcut projeyle evde bakım kapsamı genişletiliyor. Engellilerin yanı sıra çeşitli sağlık nedenleri yüzünden evine düzen ve hijyen sağlama imkanı olmayan tek başına yaşayan yaşlılara da bakım hizmeti sunulacak.

Başkan Aydın Osman, özel asistan hizmeti sunulan Onurlu Yaşam İçin Destek projesi süresinin de 1 yıl uzatıldığını bildirdi. Bu proje kapsamında özel asistan olarak görevli 18 kişi, bakıma muhtaç 18 engelliye bakım hizmeti sunuyorlar.

Kaynak: İsmet İSMAİL


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS