Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
21 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Türk Ve Bulgar Öğrenciler, Genç Girişim Okulu Projesi Kuruyor

Türk Ve Bulgar Öğrenciler, Genç Girişim Okulu Projesi Kuruyor

21 Kasım 2012

Türk ve Bulgar öğrenciler, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilen "School For Young Entrepreneurs" (Genç Girişimciler Okulu) başlıklı Leonardo da Vinci Ortaklık projesi kapsamında, Bulgaristan’da bir araya geldiler.

Şarköy Anadolu Teknik Lisesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğretmen ve öğrencilerinden oluşan heyet 2 yıl sürecek projenin detaylarını görüşmek, görev dağılımı yapmak amacıyla Bulgaristan’daki öğretmen ve öğrencilerle buluştu.

Şarköy Anadolu Teknik Lisesi Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Necmettin Çavuş, 3 idareci 4 öğrenci ile gittikleri Bulgaristan’da, 2 yıl sürecek olan projenin görev dağılımını yaptıklarını belirterek “Proje, girişimcilik adına tüm öğrencilerin faydalanabilecekleri verimli bir kaynak olacaktır. Oluşturulacak olan web sitesinde öğrencilerin hazırlayacakları girişimcilik temalı video dersleri, girişimcilik terimleri sözlüğü, tüm ortakların yerellerinde düzenleyecekleri seminerler gibi projeyle ilgili tüm faaliyetler yayımlanacak. Proje bitiminde tüm dokümanlar CD ve kitapçık halinde hazırlanıp dağıtılacak. Bu ziyaretin, başta toplantıya katılan öğretmen ve öğrencilerimiz üzerinde kültürel ve akademik açıdan bıraktığı olumlu etkiler ve kazanımlar göz önüne alındığında, 2 yıllık proje süresince tüm okul ve proje paydaşlarına sağlayacağı kazanımlar kaçınılmazdır.”dedi.

Haber Yurdum

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS