Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Tarım üreticilerini destekleme şekilleri prensip olarak değiştirilecek

Tarım üreticilerini destekleme şekilleri prensip olarak değiştirilecek

22 Kasım 2012

Tarım ve Gıda Bakanlığı’ndan Müdür Snejana Blagoeva basına, “Avrupa Birliği’nin Ortak Tarım Politikası ile prensip olarak tarım üreticilerini finanse etme şekilleri değiştirilecek ve artık onlar dönüm başına ödeme şeması üzere yardım alamayacaklar” diye bildirdi.

Blagoeva’nın ifadesine göre sadece tarım arazi sahibi olmanın yeterli olmadığı yeni bir destek şeması yürürlüğe girecek. Tarım üreticilerini desteklemede yeni olan unsur ödeme hakkına sahip olmaları zorunludur.

Bu hak belirli bir hektar araziye sahip olan tarım üreticilerine yardım almalarına imkan sağlıyor. Şemanın uygulamaya gireceği sadece birinci yılda haklar alınıp hak sahiplerine tahsis edilecek. Bu muhtemelen 2014 yılında olacak.

2014 yılından sonra az bir istisna durumlar dışında ek olarak hak sahibi olunabilecek. Sistemin uygulamaya geçtiği zaman 2014 yılında destek talebinde bulunulan tüm araziler ödeme hakkı kapsamında olacak. Bu ödeme hakkının pazara göre belirli bir tutarı olacak. Tarım üreticileri ödeme hakkı satın alıp kiralayabilecek.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS