Künye E-gazete
 
KIRCAALİ HABER
 15 YAŞINDA
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6108 Lv.
GBP GBP 2.2804 Lv.
TRL TRL 0.1873 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Arşiv
24 Haziran 2021
HABERLER » Kırcaali
Momçilgrad Belediyesi, modern spor tesislerine ilişkin proje kazandı

Momçilgrad Belediyesi, modern spor tesislerine ilişkin proje kazandı

26 Kasım 2012

Momçilgrad (Mestanlı) Belediyesi, kent stadının yeniden yapılandırılması, spor salonunun onarımı ve 6 spor alanı kurulması için bir proje kazandı.”Momçilgrad Belediyesi’nde Spor Merkezleri ve Serbest Zamanın Değerlendirilmesini İyileştirme” projesi Kırsal Kesimlerin Kalkınması Programı gereğince finanse edilecek.

Momçilgrad Belediye Başkanı Akif Akif Devlet Tarım Fonu’nda yapılan proje sözleşmesini imzaladı.

Kazanılan proje 5,278 milyon leva tutarında. Projeyle “Rodopi” stadının yeniden yapılandırılması, “Rodopi” spor salonunun genel tamiratı yapılması ve ona bağlı spor alanı kurulması, kentte ve ayrı yerleşim yerlerinde toplam 6 spor alanı inşa edilmesi öngörülüyor. Projenin amacı, Momçilgrad Belediyesi’nin çağdaş Avrupa Birliği istemlerine uyan modern spor tesislerine sahip olması. Proje kapsamında statta tribünlerin onarıp kapatılması, saha zemini yenilenmesi, tesislere yeni yollar yapılması, futbol sahasını sulama sistemi kurulması, açık alan fitness ekipmanları monte edilmesi planlanıyor.

Soyunma odaları da genel tamirattan geçip yeniden donatılacak. Yeni duvar ve yeni döşemeli koşu pisti kurulacak.

Spor tesisinin kuzeybatı kısmında yeni ek futbol sahası olacak. Bu sahada suni çim döşemesi, oturma yerleri, tel örgüsü ve suni aydınlatma olması tasarlanmış.
Ayrıca “Rodopi” stadında 145,30 metrekare alan üzerinde bir katlı yeni bir bina kurulması öngörülüyor. Bu bina sahanın kuzey kısmında giriş, pist ve ek futbol sahası arasında bulunan alana kurulacak. Bina tüm spor sahalara panoramik bir bakış sağlaması için çadır olarak tasarlanmış.

Proje, eskimiş masa tenisi altyapısının yeniden yapılandırılmasını da kapsıyor. Bu bağlamda tüm iki katlı binanın büyük tamiratı ve donatılması yapılacak, yeni ek bir yapı, tribün, fuaye ve tuvaletler kurulacak.

Spor sahasına 275,46 metrekare alan üzerinde ek bir yapı kurulacak. Bu yapıda mevcut salonla direkt bağlantı yapacak üç tenis masası olan ek bir spor salonu inşa edilecek. Yeni spor salonunda PVC yer döşemesi ve gömme ışıklı asma tavan olması öngörülüyor. Ayrıca “Rodopi” spor salonu arazisi kapsamındaki boş bir alana spor sahası kurulması planlanıyor. Sahanın zemin düzleştirmesi, iki tenis sahası, basketbol ile voleybol sahaları içeren spor alanı, 900 kişilik bir tribün kurulacak.


Momçilgrad ve Nanovitsa (Ali Bey Konağı), Progres (Ellezoğulları), Raven (Yeni Cuma) ve Zvezdel (Güren) köylerinde çok amaçlı açık spor sahaları inşa edilecek.

Bu sahalar, yeşil alanlarla çevrelenecek ve engellilere dahi herkesin erişimi olan dinlenme ve spor yerlerine dönüşecek. Sahalara yakın bir yere kombine fitness aletleri monte edilecek.

Kamu ihale belgelerinin hazırlanıp projeyi uygulayacak şirket seçimi yapılması üzere ihale prosedürü ilan edilmesi bekleniyor. İnşaat ve onarım çalışmaları 2013 yılında başlanacak. Projenin 15 Temmuz 2015 tarihinde sona ermesi gerekiyor.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


« Geri dön
REKLAMLAR

booked.net
All Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS