Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7473 Lv.
GBP GBP 2.1232 Lv.
TRL TRL 0.3187 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
23 Eylül 2019
HABERLER » Kırcaali
BAL-GÖÇ ve BGF Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN’dan Yeni Yıl Mesajı

BAL-GÖÇ ve BGF Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN’dan Yeni Yıl Mesajı

31 Aralık 2012


Sevgili Soydaşlarım ve Dostlarım,

Her yeni yıl güzel başlangıçlar için bir fırsattır. 100 yıl önce yaşanan Balkan Savaşlarından başlayarak nice acıların, yıkımların ve göçlerin yaşandığı Balkan coğrafyasının; bir barış, mutluluk, hoşgörü ve ekonomik refah bölgesi olması için 2013 yılının başlangıç olmasını diliyorum.

Bu yılın tüm Balkan halklarının huzurlu, başarılı ve geleceğe daha güvenle bakacakları bir dönemin müjdecisi olmasını; terörün, etnik düşmanlığın ve hoşgörüsüzlüğün tarihe karışmasını arzuluyorum.

Genel Başkanlığını yürüttüğüm BAL-GÖÇ ve BGF mensupları olarak bizler her zaman bu hedefler için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" sözü bizler için bir rehber niteliğindedir.

2013 yılının camiamıza, ülkemize, bölgedeki soydaşlarımıza ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını temenni eder; esenlikler dilerim.

Doç. Dr. Yüksel ÖZKAN
BAL-GÖÇ ve BGF Genel Başkanı

Kaynak:

Ziyaretci sayısı: 3266


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


mehmetserbest 2012-12-31 17:37:36
Sağ ol değerli başkanım sizlerinde yeni yılı kutlu olsun sağlık mutluluk barış ve huzur dolu bir yıl dileklerimle
saygılarımı sunuyorum
İzmir Balkan Dernekleri Federasyon Başkan yardmcısı
Mehmet serbest
bööö 2012-12-31 19:53:41
Böööööö bööööööö ööööööööö
Razgrad 2012-12-31 22:31:02
Ben yeni yılı kutlamıyorum siz kutluyormusunuz?
Site sürekli çıkan yeni haberlerin sırasından bu haberi alıp başa ilk sıraya geçiriyo baş köşe kahramanı bu şahıs olmalı
Ramis Özgür 2013-01-01 05:20:51
Saoğl başkanım,bizde sizlerin yeni yılınızı kutluyoruz.Sağlık,esenlikler diliyoruz.
NAİM ÇAĞLAR 2013-01-01 09:05:46
SAĞ OLL SEVGİLİ BAŞKANIM VE AİLEMİZİN SEVİLEN BİR DOSTU ,KARDEŞİ VE ÖĞRENCİMİZ.SENİNLE GURUR DUYUYOR BAŞARILARINLA ÖVÜNÜYORUZ.SANA VE AİLENE 2013 YILI BOL MUTLULUK SAADET VE HUZUR DOLU BAŞARILAR GETIRMESİNİ DİLİYORUZ.SAĞLIK VE ESENLİKLER DİLİYORUZ.
m.ali altıntaş 2013-01-01 11:06:38
En samimi ve içten duygularımla teşekkür ederim.Tek arzum ve beklentim Bulgaristan Türkleri veBulgaristan göçmenleri arasında birliğin ve beraberliğin sağlanması.Bu çok çalışkan ve hiç kötülük düşünmeyen insanların yaşam seviyelerinin yükseltilmesi için uzun vadeli ,ileri görüşlü politakalar oluşturulması.Sizlerin deyeni yılını kutlar çalışmalarınızda başarılar diler saygılarımı sunarım.
m.ali altıntaş 2013-01-01 11:08:42
En samimi ve içten duygularımla teşekkür ederim.Tek arzum ve beklentim Bulgaristan Türkleri ve Bulgaristan göçmenleri arasında birliğin ve beraberliğin sağlanması.Bu çok çalışkan ve hiç kötülük düşünmeyen insanların yaşam seviyelerinin yükseltilmesi için uzun vadeli ,ileri görüşlü politakalar oluşturulması.Sizlerin de yeni yılını kutlar çalışmalarınızda başarılar diler saygılarımı sunarım.
fes 2013-01-01 17:29:35
Zırva tevil götürmez. Bu habertürk saçma adıyla yazan arkadaşların zırvaları da, kesinlikletevil götürmez.

Bal-göç artık türk devletinin çıkarlarını savunmazmış da... Saçmalığın ötesinde şakşuka bir iddia. Önce şu Trk devletinin çıkarları nasıl savunulur nasıl savunulmaz konusunu açması ve ortaya koyması gerekirken,zırvalamış da zırvalamış.

Adam zırvalamkta okadar ileri gitmiş ki, hainliği ve türk duşmanlığını trklerin çıkarıymış gibi göstermeye çalışmış.

Ziya Paşa bunlar için "...sen herkesi kör âlemi sersem mi sanırsın?'' deu sesleniyordu.
AB. 2013-01-01 17:38:12
ABD,de Baskanlik seçimi aylarca yillarca hakaretli degild tamaamen yúksek Kúltúrlúlúkle devaam ediliyor Haber túrkún BG,si Senin nekadariyla túrk oldugun Túrkçe cúmle kurulus seklinden bellidir yaani Bulgarcadan sokak túrkçesine çevirimi (Saygilar Asil túrk halkina)cúmlesini kullanmistir arkadasimiz.Túrklúgún asili fasili olmaaz yaani Túrk tibbiiy túrktúr.Ben bu Asil sózúnú duyunca hemen aklimdan geçen sudur yaani Bulgarlarin sikça konustuklari anlam veremedigimiz bir sózcúk varya ne derler bulgarlar iste bulgarcasi (istinski bilgarin) pik ne istinskiyat bilgarin ima li i ako sluçayno kakiv bi tryabvalo da bide Gumena ili Galoch. a
sadi 2013-01-01 17:39:22
muhabir kardeş senin beklentin varmış alamamışsın ama benim onlardan(derneklerden) hiç bir zaman beklentim olmadı söz derneklerden açılmışken şunu söylemekte yarar var;alayı menfaat için çalışıyor sana katılıyom 1989 mayısın ilk günlerinde geldiğimde hemen hemen neredeyse çözdüm desem sana yalan gelir .Senin yazdıklarını bire bir yaşadığına eminim dernek tamamen faso fiso bunu anlayanlar ayaklarını daha ozaman çekmişti.Cepler doldu taştı icrat yok adam salakmı yumurluyan tavuk kesilirmi? yolunan yolundu bizim derneklerimiz işte böyle birşey. Seçimlere gelince zaten koalisyonun temelleri atılmıştı şu an perçinleşti adı geçen derneklerimizin desteği olsun veya olmasın (BOYKO+DAL) geçte olsa millette uyandı HÖH tarihi bir hezimete uğruyacak o kesin çooooktan hak etmişlerdi onu biz TÜRKÜYEden göre biliyoz derneklerimiz bir zamanlar HÖHle kafa kafaya verdiler(çift taraflı çıkarlar) ha şimdi gene versinler öyle bir fonksiyonları kalmadı o devir kapandı. Destek verdikleri kişilere bir bakın kimler; utanç verici çakallar tayfası ajan hafiye şebekesi bir birilerini bulabilmek için bir araya gelebilmek için kim bilir nasıl yoruldular neyse sonları geldi derin nefes alabilirsiniz. DALa gelince zamanlaması çok yanlış sonuçta oda HÖHün bir parçası hatta pek farkı olacağını sanmam ne olursa olsun yenilikçi artı super kadro şimdiden hayırlı olsun
Er 2013-01-01 18:55:22
sadi (BOYKO+DAL) bu formulu cozmek icin cok uzun metodlar kullanmaya gerek yok.

Koltuk altinda gizli bir hac (BOYKO+DAL) .
ihsan gül 2013-01-01 19:54:07
Değerli Kardeşler,
1951 göçmenleri olarak Bursa'ya geldik:Bursa'da da ikamet etmekteyiz.Bal_Göç'e defalarca anne,baba ,dedelerimizin doğduğu Bulgaristan'a götürme isteklerimizi teklif etmemize rağmen ,
Devamlı dernekteki aynı kişiler gitmekte(isterseniz resimlerine bakabilirsiniz.)Bal-Göç
Bizlerin taleplerini geri çevirmekteler.Ne yapacağımızıbilemiyoruz:İstifa etmeyi düşünüyoruz.
Bal-Göç artık Bal_Gez 'e dönüşmüş.
SALVARİN 2013-01-01 20:01:36
Allah haberturk gibi vicdanı olan kişileri başımızdan eksik etmesin.Benim izlemim şov men birine benziyor yeni yıl temenisinde bulunan kişi yakınen tanımıyorum gösteri yapmaya bayılır önplanda görünmek için saçma etkinliklere imza atıyor
fes 2013-01-01 20:14:35
Kırcaali'den emekli bir diplomat vardı, türkçesi iyidi; habertürk müstear adıyla yazan o kişi olabilir. Zira yazılarının bütününe baktığımızda psikholojik harp yöntemlerinin uygulanmaya çalışldığını görüyoruz.

Bu psikholojik harp tuzaklarına bazı arkadaşlar takılabiliyorlar.
HABERTURK 2013-01-01 20:34:10
Sayin kardeslerim,Sayin halkim bizlerin asla kimseden beklentisi olmamistir,bizler asla halkini satanlarla is birligine gitmemisiktir.
Bizler daima yillardir izliyoruz karsimizdaki palyacolari.
Bugunde hic bir beklentimiz yoktur o veya bu partiden hele hele bazilarin Balgöcunlen falan filan ,tabii destekleriz ister dernek olsun iste politikaci amaaa halkini satmayan,milletini,ulusunu satmayanlarin destekcisiyizdir aynen zamaninda nasil kircali kmetini destekledikse inandiksa ona o farkli diye artik bizler onlarin hic birini desteklemiyoruz ve asla destekcisi olmiycaz halkina yasattiklarindan dolayi ,desteyimizi cektik gerekn yapildi son secimlerde balotaja gittiklerini her kez iyi hatirlasin.
Ayrilanlar ve oy vermeyen milletci halkci kesim olmustur yalakalar ise cikarlari dogrultusunda yanlarinda kalmistir cunku cöktukleri zaman isleri kötyuye gidecek cunku asil halkin icinde satilmislarin ve yalakalarin yeri asla ve asla yoktur olmiycaktir..
Bize si TC devletinde yasayan soydashlarimiz deseniz BULTURK sizlere evallah deyip shapka indiririz ,bize MHP deseniz elimizi kalbimize koyar evallah deriz ama kusura kimse bakmasin Balgöc falan derseniz halkin dedigi gibi soydaslarimiz dedigi gibi Balgöc halkini soyan TC devletine signan turistlerde paralar toplamis mi toplamistir hemde ekmek paralari yokken halkimizin bugunde Balgöc höh len ve halkimizi hapishanelerde surunduren ve onlarin oralara gitmesine neden olan spionlarla is birligindedir yillardir..

Bzler hem yuce hem asil turkleriz tabi aramizda birde halkini satan yalakalar ve hirsizlar vardir bunlarin karakteri bu kadardir iste onlara turk demek yakismaz onlar kendi tabiriyle turkuz der secimler geldiginde secimler gecince ise halkini cigner Ezer gecer fakirlige getirir..
Turkce konusamadiklarindan meydanlarda hep yakinmistir bunlar ya zaten turkceyi bir konusabilseler neler derler bunlar neler en azindan halkini nasil soyduklarini aciklarlar belki..Zafer halkimizin yaninda olcaktir daima..
İHSAN GUL E 2013-01-01 20:47:48
Bacasız sanai kurdular dernek değil. bacasız fabrika kar basıyo anamerkezi bulgaristan doğan grubu poliknik doktorun kafası çalışır 5 _10 kişi yakın ahpapları hariç diğer üyeler çerezdir aidat parası için el altında tutulur .Anladığım kadar siz bulgaristan a gitmek istemişiniz götürmemişer ,
Sadece şarkı türkü geceleri için davet edilirsin
Görüntüde bişey yapıyo yapmıyo değil ama imaj içindir
derneğin adını duyurmak sempatizan kazanmak için
TOSÇALI 2013-01-01 20:53:00
Boyko+Dal koalisyonu tamamen Türklerin sonunu getirecektir.Dal Korman diğerleri belki farkında olmasalarda bu oyunun içine girmiş bulunmaktadılar.Siyasete lütfen kendi şahsi malzemelerinizi alet etmeyin.Size Ahmed Doğanı ve komünist ekibini savunacak değilim.Ama 2. parti bulgarlara yarar.
ibo 2013-01-01 20:55:24
dernekleriniz batsın hepsi çıkar amaçlıdır hele hele balkan dernekleri anlamadım hem ne işiniz düşerki derneklere bravo HABERTÜRK
HABERTURK 2013-01-01 21:22:23
TOSÇALI ya CEVAP:

Oraya bakarsan soydaslarada Balgöc zarar vermistir yillardir yoksa tersini mi savuncaksin yine.

Size hic bir yerde okuyamiycaniz bir haberi daha aciklayalim buradan.
Biraz önce Danimarkada Kopenhag baskenti disinda BAHAG-Bulgaristanda Hak ve Adalet Grubun toplantilari Danimarka yerel saati 18-00 da baslamis bulunmaktadir.
Cikan ay adi gecen BAHAG a son olarak Ispanya Madrid sehrinde olusum toplantisi duzenlenmisti hatirlanacagana göre ve uyeleri 620 ye ulasmistir.
BAHAG grubunu kuranlar kimlerdir ve kimlere uye olmak icin aciktir:
Kurucular Bulgaristanda hapishanelerde yatan kardeslerimizin yakinlaridir,Bulgaristanda höh zamani zarara ugrayanlar,halkci kardeslerimizdir Bulgaristanda halkimiz özgurluye tamamen kavusmasi icin vesile olmak icin yola cikan degerli kardeslerimizdir ve 4 yildan beri bu calismalar surer ve onlarin degimiyle Kircali,Sumnu,Sofia,Amsterdam,Bruksel,Stokholm,Hamburg,Istanbul,Kopenhag,London ve cikan ay da katilan Madrid sehrinden uyelerinle olusmakta ve Bulgaristanda hak ve adaletin yerini bulmasi icin calismalari surdurmekte,ve halkina zarar veren kisiler görevlerden uzaklasmasi,ahpapca devlet islerine kendi höh yandaslarini alanlarin islerine son verilmesi ve halkimizdan basarili genclerimizin hak eden halkimizin gelmesi icin mucadeleri devam edecegini bildirilmistir taraflarindan..

Bu gun Danimarkada kirmizi gun olmasi nedeniylede önde gelen bir Danimarka partisinlede görusmeler yapilmistir ve adi gizli tutulan parti tarafindanda amaclarina ulasana kadar destek alinmistir ve o adi verilmeyen parti yetkilileri sorunlarini daha önceden höh bsp hukumetinde olduklari dönemi iyi hatirlayip Avrupa paralarinin ceplendigini ve kendi cikarlari icin calistiklarini bildiklerini fakat o gunlerde caresiz olduklarini beyan etmistir.
Fakat bugun Bulgaristanin cok iyi ve basarili bir basbakani Boyko Borisovdan övguyle bahsetmistir ve gelinen son TC devletinlen dostluk dayanismasindan bahsedip ve memnuniyetini beyan etmislerdir..

Kopenhagta toplantinin ana sebeplerinden 2013 yili nasil bir yol izlenecegi dogrultusunda,halkina zarar veren kisiler tespit edilip aciklanmalari,kimler ne zararlar verdi ve hangi görevlerde,kimlerin cocuklari haksizca devlet dayrelerine islere alindi basarili Okumus genc halkimiz devre disi birakilarak,kimler dun kimdi bugun hangi yoldan zanginlesme yolundadir v.s.v.s
Er 2013-01-01 21:24:08
haberturk , fes sana sormus Turk devletinin cikarlari nedir diye . Tenezzul edipte bir yazarmisin?
HABERTURK 2013-01-01 22:02:49
TC devletinin cikarlari mi:
1-Bulgaristanda var olmak
2-Bir dernek dernek oldugunu unumamali ve aciklamalar yaparken birilerine destek saglarken TC devleti hareketlerine ters dusen davranislar ve aciklamalar yamistir daima balgöc yöneticileri o yuzden artik TC devleti Basbakani ve bakanlar artik Balgöcu tanimaz ve tanimamali,BIR DERNEK DERNEK OLDUGUNU VE SADECE UYELERINI TEMSIL ETTIGINI UNUTMAMALI VE ORADA DUR KARDESIM EGER HALKIN CIKARLARINI KORUMAK ICIN ADIM ATMAZSAN ORADA DURACAKSAN Balgöc biranelerini acmaya devam edeceksin ve icki satislarina devem edeceksin DIMI ER KARDESIM BIZ UNUTMADI YASIMIZ ILERLEMIS OLSADA TC ZIYARETLERIMIZDE HELBETTE SICAK GUNLERDE BIZI BALGÖC BRANELERINE HEP DAVET ETTILER VE BUZ GIBI BIRA IKRAM EDILDI.
3-Balkanlarda ve Bulgaristanda turklerin ögurce varlik icinde yasama hakki daima ön planda olmali
3-Halkimizi yönetenler daima halkinin cikari icin calismali ve TC devleti yaninda var oldugu surece gelecegi korunur ve yanlis olan Balgöc deddiginiz derneginiz soydaslardan yillarca tezkere islemleri icin paralar toplamistir ve o yeni anavanina gelmis kisileri kucaklamak yerine destek vermek yerine paralar alarak onlarin durumlari iyi olmamasina ragemn soymustur tersini söyleyen varsa ciksin ortaya.
5-Bir gercek vardir bunu herkez kabullensin Gökte Ay ve Yildiz daima var olmaya devam eder ve edecektir ve halkini satanlar nasil 1989 yili göcunden sonra TC Devletine ayak basamadilarsa bu halkini satan kizanciklarda ilerde koltuklarini kaybedince onlarada kirmizi liste sinirlara asilcak siyrilipta TC Devletine ayak basani ise biz turk kahvesinle karsilaz daima :)) ama kahve aci mi olur sekerli mi olur Allahin emridir.

Ikinci gercegide herkez kabullensin ki Boyko Borisov gelmis gecmis liderlerden bulgaristanda en iyisidir bazilari jivkov korumasi der secim zamaninda ama Adam asla höhluler gibi halkini satmamis..
Er 2013-01-01 22:36:06
haberturk demiski

/ 2-Bir dernek dernek oldugunu unumamali ve aciklamalar yaparken birilerine destek saglarken TC devleti hareketlerine ters dusen davranislar ve aciklamalar yamistir daima balgöc yöneticileri /

Nedir o davranislar ve aciklamalar. Somut bir ornek verebilirmisin?

Hbaerturk /Balgöc biranelerini acmaya devam edeceksin ve icki satislarina devem edeceksin DIMI ER KARDESIM /

Sahsen ben orasini bilmem. Ancak sana ikram edildignde soguk buz gibi icmissin anlatmandan belli.

haberturk / 3-Balkanlarda ve Bulgaristanda turklerin ögurce varlik icinde yasama hakki daima ön planda olmali /

Boyko Borisin Turkce konusmak isteyen toplasin valizini Turkiyeye gitsin demesi ilemi ? Bu ozgurluk yanlisi bir soylemmi?

haberturk / Ikinci gercegide herkez kabullensin ki Boyko Borisov gelmis gecmis liderlerden bulgaristanda en iyisidir bazilari jivkov korumasi der secim zamaninda ama Adam asla höhluler gibi halkini satmamis.. /

Yok boyko borisov o zamanda jivkovun korumasi degildi . Sanirim pazarda domades satiyordu bazende Sofyada NDK da sladolet satiyordu.
HABERTURK 2013-01-01 23:19:34
Er e cevap tabi ki Boyko Borisov korumasidi Jivkovun sen ama bazi seyleri dogru algilasan iyi olur bak simdi:
Jivkovun korumasi olmak normal turk halkina zarar vermemistir bu sekilde ama senin gibilerin savunduklari ise Jivkovun zamaninda yani senin bugun ku höhluleri neler yapti halkina jivkov döneminde ya sen ara TC Bakanliginida sana o listeden bir kopie versinler kactane senin höhlu milletvekilinden kactanesi halkin dushmani 38 milletvekilinden
35 nasil bisey sence bunlari hapishanede yatan kardeslerimize sor anlatsinlar sana .
Boyko ne demi ne demis bence sen iyi bilmiyon uzaksin bu konulardan gercek su ki turklerlen problemi yoktur ,Boyko hukumetin problemi höhlulerlen halkini calip cirpanlarlan dun sumukleri akanlar bugun avrupanin bile zenginlerini gectiler ve sirketlerinde milyonlarca yurolar elde ederken halkin sirtindan avrupa paralarini ceplerken halka 250-450 levayla surunduruyorlar,parasinida vermedikleri zaman onlara bisey yapamiyordum Boyko Basbakan olana kadar cunku her yeri resmi yerleri kapladilar kendi adamlari her yerdi onlara karsi ne turk halkinin sesi cikiyordu ne davalar acabiliyorlardi..
Senin savundugun kisiler esref kahramn dava actigi gun bulgarsitana karsi onu bile savunamadilar destek olamadilar..

Balgöc derneginin paralar ve gelir elde ettigi biranelerinden tabi ki bira ictik ama onlarin ikrami uzere degil kendi biramizi kendimiz ödedik israrlarina ragmen biz asla satilmadik ve kimse bizim turklugumuzi ve gerceklerimizi savunmamizi satin alamaz..bir arti bir iki eder yani Boyko ve Kasim Dal ikisini hukummette görmeye gelecek secimlerde simdiden alisin ve dahada guzel seyleri görmeye alisacaksiniz devlet resmi yerlerinde bazilarin görevlerine son verilcek ve yerlerine halkimizdan yeniler gelecek..
Bizim chernoochene bile GERBCI oldu gercekleri görunce kimden fayda var kimden yok oldugunu anlayinca.
höhlu degilsen hic bir kapida is vermezler halkimiza hep kendi arkadaslari akrabalari chernoochene Haskovo yolu uzeri kebabchecide bile onun en acik göstergisi ve kimseye o kebabcheciyin karsisinda yer vermezler yine ayni gence verdiler ve elinde tutuyorlar rakip cikmasin diye -SANKI NE OLCAK BASKA BIRI HALKIMIZDAN ACSA YOLUN KARSI TARAFINADA O KISIDE EVINE EKMEK GÖTURSE..
fes 2013-01-01 23:39:14
"Bakanliginida sana o listeden bir kopie versinler "

Türkler kopie demez kopya derler.

Büyüklerimiz anlatıyor; kom. döneminde inşaat işçisi olarak askerlik yapan türkler VKR adında askeri istihbaratın sıkı kontrolünde tutuluyorlarmış.

Bu VKR subayları türklerin birlik olmalarını engellemek için dezinformasyon ve psikholojik savaş yapıyorlarmış.

İlginçtir psikholojik savaş yöntemleri kırcaali türklerine karşı hiç etkili olmazken, Kuzey bulgarya türklerine çok etkili oluyormuş.

(VKR'nun açılımı voenno kontra razuznavane oluyormuş)
Chernoocheneli 2013-01-01 23:57:11
fes kipirdama durda tasmada takili hayvancik ayani kaldirsinda kucuk toaletini yapsin o hep agaclarin dibine yapmayi sever dur kipirdama agac görevini aliyon zaten bu aciklamalarinlan ::
HABERTURK 2013-01-02 00:04:39
Fes sen git yalakaligini yaptigin pöhlulerin önunde kurs ver onlara turkce dersleri ver öylece gelecek secimlerde halki biraz ikna ederler
yaşlı gırcalı 2013-01-02 01:17:27
Boyko Borisof 1989 yıllının aralık ayına kadrar,itfaiye(pojarnikar)yüzbaşısı olarak,Silistra vilayetinin Akkadınlar( Dulovo) kasabadında görev almıştır.İsim değiştirme sürecinde,bölge türklerine zarar verecek her hangi bir faliyet ve harekette bulunmamıştır.1990 yıllında itfayeden istifa eden B.Borisof,kendi özel koruma şirketini kurmuştur.
İktidardan ve gözden kulaktan düşmüş olan Todor Jivkof köpeği,can güvenliği için,B.Borisofun özel şirketinden koruma amaçlı,para karşılığında hizmet istemiştir,ve kısa bir süre içinde Borisofun koruma şirketi tarafından korunmuştur.
Hadise bundan ibarettir.Bilmeyenlere duyurulur.
Çakıcı efe 2013-01-02 01:25:13
Fes hergelesi,senin kuzey Bulgaristan Türklerinlen alıp veremediğin ne var?.
Hadini bil.SONRAKİ PİŞMANLIK,BİZİM KİTABIMIZDA YAZMAZ.ONA GÖRE!!!!!!.......
Çakıcı efe 2013-01-02 02:02:16
Çakıcı Efe, benim adım Fes değil. Bu siteye giren sadece 3-5 kişi yok. Mübarek bazıları burasını parsellemiş sanki, her gün her konuda atıp tutuyorlar
---------------------------------------------------------
Terbiye kardeşim,sen kusuruma bakma.Ben seni,şu dönek Fes varya,yorumundan ona benzettim.Çünü bu Fes denen adamın,beş yüzü var.Şeytan gibi adam.
Değişik isim altında A.Doğana yalakalık yapıyor.
Ne hikmetse,Ahmet bu şahsı,telâkçıbaşı olarak halâ görevlendirmiş değil.Umarız en yakın zamanda,Fes Sofyada iş başı yapsın....Ne de olsa arkadaşımız.
Terbiye kardeş,senden özür dilerim.Yorumlarını ilgiyle okumaya devam edeceğim.Yeni yıllını kutlar,sıhat ve başarılar dilerim.
TOSÇALI 2013-01-02 03:04:01
HABERTÜRK sen Kasımı destekliyorum diyorsun ama arka planda Boykoculuk yapıyorsun.Ama Türk halkına sevimli görünmek için Kasım ı kullanıyorsun.Sen ve senin gibiler tamamiyle GERB in adamıdır piyonudur.Milleti de kandırmaya hakkınız yok.Sizinde Doğan da az kalır tarafınız yok.Ne olacak Ajanın 20 küsür yıl yalakalığını yap.Sonra ben farklıyım.Yemezler hocam...
fes 2013-01-02 10:05:49
Bak, devran döndü, Tosçalı arkadaşla aynı mevzide buluştuk. Aklın yolu birdir ve doğruyu sadece ben göreceğim diye bir şey yok. Doğruyu bir çok insan görebiliyor.

Pire için yorgan yakılmaz, sonunda öfkeyle kalkılıp zararla oturmak da var.

Kuşkusuz Ahmet Doğan'ı eleştirenler büyük ölçüde haklılar, ama kanserli hücreyi temizleyeceğiz derken türklerin birliğini yerle yeksan etmek de lazım.
SALVARİN 2013-01-02 14:39:33
Türkiye deki soydaşların kimseye güveni kalmamış türkiyede hiçbiryerde sözleri geçmiyo kalkmışlar bulgaristan siyasetini eleştiriyolar 700 bin türkün bulgaristandaki varlığı daha etkindir. OYSA TC DE Bulgaristan turk nufusu yüksek olmasına rağmen hiçbir yerde sözleri varlığı geçmiyor çareyi de bulgaristan siyasetini eleştirmekte buluyorlar onlara göre herkez ajan hadi bulgaristandakiler ajan olabiliyor ya siz türkiyede ne olabildiniz ??
SALVARİN 2013-01-02 15:00:02
Sürekli birlikten bahsetmekteler tc de bunların birliği bozulmuş ki sürekli birlik sayıklıyorlar kendileri birlik olamadıklarını görüyoruz.Çirkef liklerini bulgaristana pompalamaya çalışıyorlar siz gidin türkiye deki durumunuzu düeltin 60 bin madur emekli olamayan 90dan sonra gelenler diye etiklenen vatandaşınız var
SALVARİN 2013-01-02 15:10:00
Siz boyko kadar olamazsınız sizin beyenmediğiniz boyko bulgaristanda sınıf insan ayrımı yapmıyor adam gibi adam Türki ye ile en iyi ilişkile boyko nun döneminde gerçekleşmiştir.
Türkiye deki göçmenlerin çocukları üniversite için çocuklarını okuması hayatını kurtarabilmesi için sofya varna plovdif e göndermişlerdir fakat türkiye ile sorun yaşandı bu sorunuda yine boyko çozdü balgöç ses çıkaramadı
yada diğer dernekler korkudan ses çıkarmadı
fes 2013-01-02 16:59:00
" ...hiçbir yerde sözleri varlığı geçmiyor ..."

Sözleri geçer geçez de, Boyko nasıl adam gibi adam oldu, onu merek ediyorum.

Boyko demişti ki, "vızroditelen protses denilen operasyon iyi ve doğruydu, ama birden zor kullanarak yapılmamalıydı, agal agal yapılmalıydı."

Tamı tamına dediği buydu ve bulgarlaştırmanın agal agal çaktırmadan yöntemini uygulamaya soktu. DPS bölünmeliydi ve türk partisini kim bölebilirdi?

Önce suratı baya meymenetsiz ama türklerin çok saydığı Kadirye Latif'in oğulu bakan yapıldı. Ardından iki şakşuka adama dallamadan bir parti kurdurtturuldu.

En sonunda, Haticeye bakmayıp neticeye baktığımızda görüld ki, agal agal bulgarlaştırma yöntyemi biraz da olsa başarılı olmuştur. Bunu nereden çıkartıyoruz, "Şalvarin" adındaki şaşkının yazılarından çıkartıyoruz.

Şaşkın arkadaşımız ne diyor, Boyko adam gibi adamdır diyor. Gözlerimizin açılması için daha ne desin? Değil mi ama?
SALVARİN 2013-01-02 20:43:20
Sen ne dengesiz birisin kaç tane bulgaristan asıllı veya eski göçen asıllı kültür bakanın olarak görev yapan insanın var?.Bizim var vejdi yle gururluyuz onurluyuz bunun arkasında anlam çıkartmıyoruz.
Yok bulgarlar vejdiyi kullanıyormuşta asimile ediyormuş vay vay
Tam tersi 2 ülke tarihte ilk defa bg _tr yanyana gelmiştir hayırlı projelere imza atmış
bunlardan rahatsız olduysan kusura bakma verdiğimz raharsızlıktan onurluyuz.

şakşuka da sensin kendini yaşadığın ülkede kanıtla öyle çık karşımıza önemli devlet görevlerinde yer al milletin için somut adımlar at ki seni insan sanalım bg türkü sanalım.
Belediyede kaç insanınız görev yapıyor

Kurucusu sizden kendi insanızdan oluşan parti varmı bırak kuruculuğu yonetımde yada masada sözünüz 1 kere de olsa geçtimi merak ediyorum
göçmen bakan varmı görevde
din görevlisi emniyet amiri .........uzayıp gider
varsa ben borise adam gibi adaam demekten vazgeçerim
sadi 2013-01-02 21:08:10
şu fes dedikleri adamı çok kolay bulursunuz az bir araştır DOGİnin yan sanayisi TC temsilcilerini karşına çıkar ama araştırsan ne yazar bir kaç ay sonra kendiliğinden kaybolup gider zatende zararsız birisi son çırpınışları adama iyi davranın insanlık görsün fazla üzmeyin
HABERTURK 2013-01-02 23:15:21
TOSÇALI ya cevap:
Boyko Borisovu Basbakan yapan bizleriz asil turkler ve son secimlerdede Bulgaristan Cumhurbaskanini Sayin Plevnelievi Cumhurbaskani secilmesindede bizim emegimiz coktur ..
:)) Yalakalar son seccimlerdede kaybettiler kazandiramadilar yalakaligini yaptigi kisilere Allah buyuktur deriz biz.

Tek siyrilan kircalide halkini satan belediye baskani balotajlan siyrildi ve kazandi amacimiz onunda istifasini bu sene icinde verdirmektedir..
Temizlik isitiyoruz issiz ve fakirlik icinde yasayan ayni zamandada akilli ve Okumus genclerimiz ve tertemiz halkimiz devlet resmi dayrelerine islere girene kadar pes etmek yok..

Gelelim TOSÇALI yindedigine kardesim senin aklin o kadar mi kisa ya neden GERB ve Boyko diyoruz biliyon mu ?
Umarim görmezden gelirken yillardir kircalide özellile halkimizin yasadigi haksizliklari göruyorsundur halkimizi ezen bulgarlar degil icimizdeki hainler bugun hangi kapiya tiklasan kapiyi bile acmaya tenezzul bile etmeyen bile o insanlar vardir..

Kasim Dali tabi ki artik her kendini bilen ve turk um diyen onu desteklemeli ayni andada hainleri ve halkimizi satanlari desteklemektensede halkimiz GERBE de oy verebilir rahat bir sekilde cunku asla zarar gelmiycane emin olabilir herkez eger Kasim Dali sevmiyorum guvenmiyorum diyen cikarsada..
Ama hainlerden zaten istegimiz zaten yok ve olamazda onlar yalakaliklarina devam etsinler zaten onlarin bizim aramizda yeri yok biz temizlik icin variz o gecersiz slaveykov universite diplomalarinlan islerine son verilcek mi verilcek yerlerine gercek universiteyi bitren halkimizi genclerimiz gelecek..
fes 2013-01-02 23:17:14
"Reuters: Yolsuzluk GERB’e ve Borisov’a Desteği Azaltıyor"

Şakşuka ve sadi madi adındaki arkideşler Borisov'a bel bağlamışlar "adam gibi adamdır" deu yırtınıyorlar. Reuters aptal onlar akıllı tabi.

Adamlar okadar şaşkın ki, bulgaristan'da türklerle ilgili tüm olumsuzlukların müsebbibi olararak dört senedir muhalefette bulunan dps'yi görebiliyorlar. Boyko ve meymenetsiz suratlı Vejdü Iraşit türkler için çok şeyler yapmak istiyorlarmış ama, Amet Duvan engel oluyormuş.

İyi mi? Duy da inanma!
HABERTURK 2013-01-02 23:27:06
Ya fes sacmalama yine bu www.kircalihaber.com un hangi haberine inaniyon ki sen bu hainleri savunan propagandasini yapan ve karsiliginida alan Haber sitesi olamiycak yakindada batacak bir sitedir sen www.kircali.eu sitesinden okusana dogru haberi ve biraz tikla su kopcelerini klavyenden ve gercek dunyaya gel BIZ BOYKO DIYORSAK YINE BASBAKANIMIZ BOYKO OLACAK O KADAR.
TEK YANINA YAKLASTIRACAGIMIZ VE DESTEK VERECEGIMIZ KASIM DAL IN TAYFASIDIR O DA BIR SARTLAN HAINLERI ICINE ALMAZSA HER HANGI BIR HÖH CHLENINI ARASINA KATMAZSA YOKSA ONUNDA YAKASINDA OLURUZ VE SECIMLER HUSRAN OLUR OYLAR BASBAKANIMIZ BOYKOYA GIDER TOPU TOPUNA..

HAINLERIN TEK SECENEGI VAR O DA HÖH
:))) AMMA ASIL TURKLERIN IKTANE ÖZGURCE SECENEGI VARDIR VE O SECENEKLERINI HALKIM EN IYI SEKILDE KULLANACAKTIR..
BGhaber 2013-01-02 23:46:18
bu yazdıklarını orada ikamet edenler için yazmışsın eline sağlıkta oranın kaderi benim elimde değil kedi gibi seyirederiz iç işlerine karışamayız tabiki iş aş isteyeceksin ve aslaGERBe oy veren kaybetmez aksine kazanır buraya kadar iyi hoşta sana sorum şu yanlış anlamazsan eğer: HÖHü severim içerisindekileri yüzsüzleri çakalları ajan tayfasını asla burdan küsüpte ayrılanlar yirmi senedir neredeymiş? dediğim küskünler için geçerli( DAL veKORMAN ) maalesef oy kullanmak bir yana dursun gidesim bile yok öyle bir seçeneğim olsa tabiki yenilikçilere HAY HAY seve seve... Yazdıklarını doğru kabul edip ki öyle yeni kurulan parti tüzüğü süper bu işler harbi okumuş gençlerle yeni taze kanla çözülecek buna cani gönülden inanmaktayın ve seninle hemfikiriz .Dışarıdan uzaktan kumanda gibi olmaz asla çözüm getirmez bu işler sağlam örgüt ve propaganda işi kısacası gelecek mecliste türk olacak ama HÖH olmuyacak ALLAH NE MURADINIZ VARSA VERSİN
Çakıcı efe 2013-01-03 00:08:18
Bu Fes denen adamın,beş yüzü var.Şeytan gibi adam.
Değişik isim altında A.Doğan'a yalakalık yapıyor.
Ne hikmetse,Ahmet bu şahsı,telâkçıbaşı olarak halâ görevlendirmiş değil.Umarız en yakın zamanda,Fes gider ve Boyana sarayında telâkçıbaşı olarak göreve başlar.Bu görevi anlının teriyle,çoktan haketi Fes gardaşımız. Ne de olsa arkadaşımız.
.Tüm dostların Yeni yıllını kutlar,sıhat ve başarılar dilerim
ak 2013-01-03 00:14:17
yolsuzluğu yapanlar başkaları koalisyondayken oy verdiğimiz tayfa,hırsızlar ajanlar acısı yeni çıkmaya başladı kabak bunların başına patladı bu adamın iktidarında yolsuzluk falan yok diyemeyiz var olan geçmişte kalan HÖH lü akrabalarımızdan o çok sevdiğimiz bilmeden çoban sürüsü gibi el ele verip oy verdiklerimiz insanlığın yüz karaları aşağlıklar daha ne diyem şimdiye kadarda oy vermedim onlara yinede vermem.GEBZEde kaç defa oy kullandım hiç kimseyide şuna buna oy verindemedim ama ben vermedim on hakkım olsa yine vermem canımı çok yaktılar zoruma giden şu bu adamlar 1980 beri yine her ne olduysa hiç bir şey olmamış gibi devam etmekte buradaki derneklerimizde onları desteklemekte gördük ne olduklarını şimdiden GÖZÜNÜZ AYDIN bir kaç ay idare edin iyi günler çok yakın BELKİ BU GÜN BELKİ YARIN BELKİ YARINDANDA YAKIN
TOSÇALI 2013-01-03 03:38:09
Sayın HABERTÜRK.Bu seçimde de Bulgaristan Türkleri ve göçmenleri büyük çoğunluğu yine HÖH e oy verecektir.Büyük ihtimalle İsmailov ve dal da meclise girecektir.Ben birlikten yanayım HÖH ten yanayım.(Malesef ajan oldukları doğrudur.Ama elde daha iyisi yok.)Ama bu kadar patırtıya gerek yok.Malesef Gerp yine tekbaşına alacak gibi görünüyor seçimleri.GERB=AKP Hiç bir fark yoktur.İkiside milliyetçi oyları alır,çaktırmaz.İkiside azınlık oylarına taliptir.Amerikancıdır.Bütün küçük partilere düşmandırlar.Ataka bitti.Diğer partilerde sıra.Baktılar DPS büyük lokma önce böl dalla sonra yut.Amaç 2 parti GERb , bsp.Bsp de susuyor sinsi yılan nasıl olsa Bg Türkleri arasında bir bağlantısı var eskiden ama senide uyutuyorlar gülümmm.Olay Tr yle aynı amaç başkanlık AKp,CHP=GERB=BSP.Biz BG Türkleri buna karşı çıkmak istiyorsak.Oylar HÖH e.Saygılarımla...
SALVARİN 2013-01-03 11:00:49
MİLLETİNİ SEVEN FASA FİSO VE TOSÇALI KARDEŞ
Sizler niye bg türklerini bukadar çok düşünüyorsunuz seviyorsunuz asimile olmayın fakir yaşamayın diyorsunuzda
Soydaşlarına azınlıklarına kucak açması iş imkanı sağlaması için niye tasarı hazırlamıyorsunuz
5 yıllık çalışma izni verilse fakirlik göç yaşanmıyacak türkiye en büyük ekonomi bizede kucak açamaz mı,
Türk kültürünü dilini bu şekilde daha kavrayabilişriz
orda yaygara koparıyorsunuz bölündük yok asimile olduk yok vejdi kasımı kullanıyorlar demesini biliyonuz

ama sanai ve iş olan anavata 5 yıllık çalışma izni çıkartamıyorsunuz

DÜNYADA AZINLIKLARINA KAPI KAPATAN TEK ÜLKE HANGİSİ SİZCE ?
Sehit yakinlari 2013-01-03 19:15:27
Bal.goc. yonetimi ve baskani Yuksel Oskan,son yillarda (Emin Balkan )baskanligindan bu yana ne Bulgaristan gocmenlerinin lehine (yararina),ne de Bulgaristanda ki kardeslerimize bir yarari olmadi ,olmiyacak da.Onlar ,dps ,deki ajan yonetimine calisarak,her secim yilinda halkimizi o ajan tayfasina peskes cekerek ,amed,sava ajaninin ibrikciligini yaparak ,hem bulgaristanda,hem de Turkiyemizde ,ajanlara yaptiklari hizmetlerden dolayi ,yuklu meblaglar aliyorlar,sahillerde villalar,Turkiyede baskalarinin adina is yerleri,daha bir cok seylerle mukafatlaniyorlar IBRIKCILER.Yuksel Oskan 2013 yili BAS IBRIKCI BASI ADAYI olacakmis.
.... 2013-01-03 21:08:06
Balgöç bacasız fabrikadır kar basıyor.Ben bunları türk olarak görmüyorum yok öyle bir hemşerimiz bir iyilik yapsınlar kendilerini bg turkü göçmeni olarak tanıtmasınlar çünkü onlar benim gözümde hiçtir sömürgeci fırsattan hemen yararlanandır hayırsız insan
Saçmalamayın 2013-01-07 15:43:12
Burada ileri geri saçma sapan yorum yapanlar
y müfterisini,z Siz kafayı yemişssiniz
vatandaş 2013-01-27 13:44:38
arkadaşlar,yazdıklarınızın doğrusu da var eğriside,turistlere türk vatandaşı olmanın faturası çok ağır oldu o teskere paraları neredeyse bir arsa fiyatına geliyordu,,,zorunlu,,ve ,,turist,,olarak,,manda bokunun ortasından öküz arabası geçmiş gibi,bölüverdiler insanları sanki birilerinin ,diğerlerinden farklıydı ana vatana gelmesi BU İNSANLARIN sesini duyacak bir merci var mı acaba?esas tartışılacak konular bunlar ,yemeyin bir birinizi ,bunun hiç kimseye bir yararı olmaz...!
necbiye çavuşoğlu 2013-07-05 11:47:45
sevgili vadandaş rumuzlu kardeşim ne kadar da doğru özetlemişsin soydaşların olayını tebrik ederim aynen dediğiniz gibi mağduriyet büyük ama sesimizi duyan yok bu zorulu ve sonradan gelenler arasında

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS