Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7563 Lv.
GBP GBP 2.171 Lv.
TRL TRL 0.257 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
03 Haziran 2020
HABERLER » Kırcaali
Lütvi Mestan: “Bulgaristan’daki Yolsuzluk Gerbera Çiçeğine Kokuyor(GERB’i kast ederek)”

Lütvi Mestan: “Bulgaristan’daki Yolsuzluk Gerbera Çiçeğine Kokuyor(GERB’i kast ederek)”

09 Ocak 2013

Hak ve Özgürlükler Hareketi Parlamento Grubu adına, HÖH Parlamento Grubu Başkan Yardımcısı Lütvi Mestan “Bulgaristan’daki yolsuzluk gerbera çiçeğine kokuyor” dedi. GERB milletvekillerine dönerek “Sizin en dramatik ihmaliniz, iyi yönetim vaadini yerine getiremeyişiniz. Bulgaristan’ın gelişimine en büyük engel olan unsurlar, organize suçla ve yolsuzlukla mücadele vaadinle iktidara geldiniz, ancak suç ve yolsuzluk sorununu çözemediniz.”

Lütvi Mestan “Bir siyasi dilekte bulunuyorum: 2013 yılında Bulgaristan’da siyasi Mesihlik son bulsun ve Avrupa’nın normal kalkınma yolunda devam edelim. 2013 yılında Bulgaristan demokrasisi temel bir sorunu çözmesi gerekiyor. GERB’in üç buçuk yıllık iktidarından sonra, orta ve küçük ölçekteki işletmelerin iflasları devam etmesi nedeniyle, hep daha fazla vatandaş işsiz kalıyor. Üç buçuk yıllık GERB iktidarından dolayı, kaç tane küçük ve orta ölçekli işletme iflas etti-Yılda 30 bin. İşletmelerin %49’u sadece bir kişiye sigorta yapıyor, yani kendisine. Bu yüzden yüksek oranda işsizlik ve yoksulluk bulunuyor.” dedi.

Mestan dün Avrupa İstihdam ve Sosyal İşler Komiseri Laslo Andor’un, Bulgaristan’da sosyal dışlanma riski en fazla bulunan ülke olarak nitelediğini duyurdu. HÖH Parlamento Grubu Başkan Yardımcısı “Tüm sosyal sistemler açı çekiyor, sadece emekliler değil, bunlara bilim adamları da dâhil. Nerede öncelikler, hangileri, öncelik bulunmuyor. Eğer böyle bir siyaseti, muhalefet tarafından kabul edilmesini isterseniz, suç işlemiş olursunuz. Biz sizin hatalarınızı göstermeye mecburuz. Hak ve Özgürlükler Hareketi ülkedeki demokratik düzenin sağlanması gerektiği görüşünde. GERB yönetiminde demokratik sistem arızalandı. Arızalı bir demokrasi, ekonominin de arızalanmasına yol açıyor. Yapılan araştırmalara göre, kayıt dışı ekonomi, Gayrsi Safi Yurt İçi Hasılanın üçte biri.” dedi.

Devamında ”Boyko Borisov iktidarı kayıt dışı ekonominin şampiyonu. Yeniden gerçek demokrasinin sağlanması adına, ülke alternatif bir iktidara ihtiyaç duyuyor. Hak ve Özgürlükler Hareketi Parlamento Grubu yaklaşan seçimlerde adaleti ve oy güvenliğini sağlayacak önlemler hakkında, üst düzeyde müzakereler düzenlenmesi teklifini yeniliyor” dedi.

Kaynak: haber.bg


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKET

BU YIL YAZ TATİLİ İÇİN HANGİ ÜLKEYE GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
Türkiye
Bulgaristan
Yunanistan
Kendi ülkemde

Anket Başlangıç Tarihi:
2020-06-02
[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 03 HAZİRAN 2020 - SAAT 08:00     

-Toplam Test Sayısı:84 261
-Son 24 Saat Test Sayısı:1 347
-Toplam Vaka Sayısı:2 560
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:22
-Toplam Vefat Sayısı:146
-Son 24 Saat Vefat Edenler:2
-Yoğun Bakımda Olanlar:9
-Toplam İyileşenler:1 206
-Son 24 Saat İyileşenler:83All Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS