Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7473 Lv.
GBP GBP 2.1232 Lv.
TRL TRL 0.3187 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
21 Eylül 2019
YORUM

YILLARIMIZI BOŞUNA GEÇİRMEYELİM, OKUYALIM

26 Mayıs 2006

Kamil Topçu
Her yıl olduğu gibi bu yıl da Mayıs ayında 2005-2006 Eğtim Öğretim yılında Kırcaali bölgesinde yaklaşık 500 liseli öğrenci eğitimini başarıyla tamamlamıştır.
Biz gençler niçin okuyoruz?
Bu sorunun cevabı bence çok basit, ama bazılarımız bunu hala anlayamıyor, yada anlamak istemiyor. Kim istemez ki insanlara, ülkesine, çevresine, ailesine yararlı olmak?!
Bunu isteyen herkes yapabilir yeter ki cesaretli olsun, kendine güvensin. Fakat ülkemizin ekonomik durumu iyi olmamasına rağmen yöremizdeki ailelerin maddi durumu kısıtlı olmasına ramen, anne babalar çoçuklarının öğrenimi için büyük çaba sarfediyorlar. Örneğin biz dört kardeşiz, geçim kaynağımız kısıtlıydı. Gelirimizin büyük bir kısmını tütünden elde ediyorduk ve bu zorluklara rağmen benim ailem çocuklarını okutuyor. Ben ve küçük kızkardeşim şu anda üniversite öğrencisiyiz. Zor şartlar hala devam etmekte. Biz ana babalarımızdan zorluklara alışmış gençleriz, belki benim bu gün üniversiteli olmam ailemin durumunu görmem ve paylaşmamdır. Bu yazılardan da anlayacağımız gibi iyi bir hayat yaşamak ve yaşatabilmek için bize sunulan eğitim şartlarını ne şekilde olursa olsun değerlendirip kendimize bir hayat yolu çizip hedef koymalıyız. Yol yürümekle alınır, hedefini iyi bilen yarı yolda kalmaz. Gençlik yıllarımızı boşuna geçirmemeliyiz, okumalıyız!!!

Ziyaretci sayısı: 14161

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS