Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6561 Lv.
GBP GBP 2.1981 Lv.
TRL TRL 0.4524 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Ekim 2017
YORUM

AİDS, HALA DÜNYANIN EN TEHLİKELİ HASTALIĞI

01 Aralık 2010

Beyhan MEHMET
Değerli Dostlar!
Bugün dünya AİDS- hastalığı ile mücadele günü. Çözüm noktasında önerilen tıbbı tavsiyelerle birlikte dini vecibelerimize de kulak verelim inşallah.
Aile, saadet yuvasıdır! Peygamberlerin sünnetleridir (uygulamaları). Hayatı paylaşmak, zorlukları omuzlamak, mutluluğu elde etmek, cilveyi ve birlikteliği yaşamak aile ortamında mümkündür. Affınıza sığınarak, neslin devamı, ailenin huzuru, sevgiyi paylaşarak- kadın erkeğin cinsel hayatına bağlıdır. Cinsel ihtiyaç her insanın fıtratında vardır! Bundan dolayı Peygamber efendimiz “ evlilik benim sünnetimdir, uygun eşlerle evleniniz” buyuruyor.
Fiili birliktelik (Cinsellik), ancak nikâhla helaldir. Bağlılık ve sadakat vesilesi olduğu için, sadaka sevabına vesiledir.
Gençlerimiz evlilik yaşlarına geldiklerinde, evlendirilmeli. İçine kapalı olanlara ise çizgilerine uygun bayanlarla tanıştırarak yardım edilmeli.
Aile en kutsal yuvadır. Beş “ S” harfi üzerine kurulu. Sevgi, Saygı, Samimiyet, Sadakat ve Sabır! Mutluluğun devamı bu formül üzerine kurulu aslında.
Bu özet bilgilerden sonra gençlerimize tavsiyem “ Aile kurun gençler! Sevip sevilme sizin doğal hakkınızdır”! Flört – sadece size acı verir, kalbinizi karartır, motivenizi kırar!
Bugün kurtuluşu olmayan AİDS hastalığına yakalanan binlerce insan var.
Biz eşimizi seven, çocuklarımıza değer veren, beş S’yi ihmal etmeyenlerden olalım inşallah.
AİDS’in temelinde haram olan zina vardır, ihanet vardır arkadaşlar.

En iyi gün ve geceler sizlerin olsun
Saygı ve sevgilerle
Beyhan Mehmet

Ziyaretci sayısı: 12527

ANKET



Anket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR



All Rights Reserved © 2006-2017    "SENİ MEDİA" LTD; GSM:+359 877 40 36 38  Webdesign