Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVÝZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6275 Lv.
GBP GBP 2.2188 Lv.
TRL TRL 0.2271 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arþiv
03 Mart 2021
YORUM

HAFTANIN ÖZETİ /16– 22 Temmuz 2018

23 Temmuz 2018

Nilgün AHMET
Asenovgrat Yıllık Kur'an Kursu Öğrencileri İçin Hatim Töreni. Asenovgrat merkez camisinde Osman Eyüp hocanın yönettiği yıllık Kur'an kursunda 15 öğrenci için hatim töreni düzenlendi. 7 Haziran' da düzenlenen merasime Asenovgrat ve Plovdiv belediyesinden yüzlerce kişi katıldı.

https://kircaalihaber.com/?pid=3&id_news=21390

***

Tırnoslivka köyünde sağlık ve bereket mevlidi yapıldı. Ardino’nun Tırnoslivka (Türkerecek) köyünde yüzlerce kişi sağlık ve bereket mevlidine katıldı. Ahryansko (Ercek) ve Rodopsko köyünden, Avrupa ve Türkiye’den gelen göçmenler de mevlitte bir araya geldi. Mevlit, Karaömer bölgesinde yapıldı. Dini merasimde köy imamı Orhan Yakup başta olmak üzere yerli hocalar tarafından Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Mevlide katılanlara Byal İzvor’dan usta aşçı Fikret Cila tarafından hazırlanan pilav ikram edildi.

https://kircaalihaber.com/?pid=3&id_news=21391

***

Belçikalı Belediye Başkanı Emir Kır, Kırcaali belediyesini ziyaret etti. Belçika'nın başkenti Brüksel'in 19 belediyesinden biri olan Saint-Josse Belediye Başkanı Emir Kır, Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis ile bir araya geldi. Müh. Azis belediyenin ekonomik durumunu, yapılan yeni yatırımlar, açılan yeni işyerleri hakkında ve farklı alanlarda AB programları kapsamında gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verdi. Kırcaali'nin, farklı etnik gruplardan ve farklı dinlerden olan insanların bir arada yaşadığı ve Bulgaristan'daki hoşgörünün başkenti olduğunu vurguladı.

https://kircaalihaber.com/?pid=3&id_news=21395

***

Yedi ilçede atık işleme tesisi inşa edilecek. Çevre ve Su Bakanı Neno Dimov, toplam 7 ilçede atık işleme tesisi inşaatı için sözleşme imzaladı. Söz konusu Zlatitsa, Anton, Koprivştitsa, Mirkovo, Pirdop, Çavdar ve Çelopeç ilçeleridir. Proje, yeşil ve biyolojik olarak parçalanabilir atıkların kompostlaştırılması ve evsel atıkların ön işlemine yönelik tesisleri içermektedir. Tesisler 21 000 kişilik nüfusa hizmet edecek.

https://kircaalihaber.com/?pid=3&id_news=21396

***

Yüksek İslam Şurası Sofya'da Toplandı. Müslümanlar Diyaneti' nin merkez yönetim organı olan Yüksek İslam Şurası 12 Temmuz 2018 tarihinde Sofya' da toplantı gerçekleştirdi. Şura üyeleri toplumun dini ve sosyal meselelerini ilgilendiren önemli konuları istişare ettiler.

https://kircaalihaber.com/?pid=3&id_news=21397

***

Bulgaristan Euro’ya geçmeye hazırlanıyor. Avrupa Bölgesi Maliye Bakanları Bulgaristan’ın Avrupa Bölgesi ve banka birliğinin “bekleme alanına” girişine yeşil ışık yaktı ve bunun ne zaman ve nasıl olacağını belirledi. AB üyelik anlaşması gereğince zorunlu olarak da Sofya’nın Euro'ya geçmesi gerekiyor. Bu karar da, Bulgar yönetimin bu talebine karşılık olarak geldi. Bu zorunluluk AB’ye yeni üye olan bütün ülkeler için geçerli olsa da, çoğu ülke ulusal para birimini korumaya bakıyor ve Euro'ya geçiş için acele etmiyor.

https://kircaalihaber.com/?pid=3&id_news=21398

***

Bulgaristan'da göç politikasına ilişkin yeni karar. Bulgaristan Parlamentosu, başbakanlığını Boyko Borisov'un yaptığı hükümetin, diğer Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ile ikili geri kabul anlaşmaları imzalamasını yasakladı. Parlamentoda yapılan oylamayla kabul edilen üç maddeli kararda, Bulgaristan Hükümeti'nin diğer AB ülkeleri ile düzensiz göç alanında geri kabul konusunda ikili anlaşmalar imzalanması yasak getirildi.

https://kircaalihaber.com/?pid=3&id_news=21403


YAZARIN DÝÐER YAZILARI

« Geri dön

ANKETAnket Baþlangýç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

02 MART 2021     

-Toplam Vaka Sayısı: 249 626
-Son 24 Saat Yapılan Test Sayısı:16 179
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı: 2 588
-Aktif Vaka Sayısı:32 688
-Toplam İyileşen Sayısı:206 630
-Toplam Vefat Sayısı:10 308
-Son 24 Saat Vefat Edenler:117

Kaynak: www.coronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2021      e-mail: kardjalinews.media@gmail.com    Webdesign: SWS