26 Юни 2022
НОВИНИ » Кърджали
Юношите на „Юнак” победиха „Джебел”

21 Март 2011

Юношите младша възраст на „Юнак” победиха с 2:0 силния тим на „Джебел”, в първия пролетен кръг на областното първенство. Двубоят се игра в събота на местния стадион в Ардино. Момчетата на треньора Ферди Велиев надиграха съперника си и заслужено спечелиха трите точки.
Резултата откри Хакан Байрямов в 13-ата минута с уникален гол от центъра. Вратарят на „Джебел” Ервин Шабан беше излезнал напред. Топката го прехвърли и влезе в мрежата - 1:0. До края на полувремето домакините диктуваха събитията на терена, като Озан Муталибов и Ертем Мехмед пропуснаха да отбележат.
През второто полувреме младите ардински футболисти категорично надиграха съперника си и добрата им игра доведе до втори гол в 65-та минута. Тогава Озан Муталибов засече центриране на Бюлент Мустафов с глава и оформи крайния
резултат - 2:0. Феновете на Ардино, сред които бе и президентът на клуба Джейлян Муталибов посрещнаха последния съдийски сигнал с бурни аплодисменти.
След мача треньорът на „Юнак” Ферди Велиев похвали съдийската тройка от Кърджали с главен рефер Димитър Андреев. „Съдийството бе на добро ниво и не оказа влияние на играта. Подходихме мобилизарини в този мач. Борихме се до последно и показахме, че работим в правилна посока, заяви наставникът.