25 Октомври 2021
НОВИНИ » Кърджали
Ардино взе бронз на Държавните игри

12 Юли 2011

За втора поредна година футболистите от подготвителната група на „Юнак”- Ардино спечелиха бронзовите медали във финалите на 16-те държавни игри на спортистите от малките селище, които се проведоха от 7-ми до 10 юли в Костенец и Момин проход. В спор за третото място момчетата на треньора Ферди Велиев победиха с 2:0 състава на Белозем, Пловдивска област. Шампион стана отборът на Ихтиман, спечелил с 1:0 финала над Две могили.
В надпреварата участваха осем отбора от страната, които бяха разпределени в две групи. В своята група надиграхме тимовете на Костенец с класическото 3:0 и Доспат с 2:0. В решаващия двубой за първото място загубихме драматично с 1:2 от състава на Две могили. На полуфинала се изправихме срещу бъдещия шампион в игрите Ихтиман и паднахме с 0:2, заяви след завръщането треньорът Ферди Велиев. Той добави, че постижението е голям успех за Ардино. Организаторите изпратиха грамота за принос в развитието на футбола до кмета на община Ардино Ресми Мурад и до президента на ФК „Юнак” Джейлян Муталибов, каза още Ферди Велиев
Държавните игри се проведоха под ръководството на БАСС и с финансовата помощ на Министерството на физическото възпитание и спорта. Тази година в състезанията участваха спортисти от 61 селища в България, представени със 126 отбора, което е рекорд на игрите.