12 Юни 2021
НОВИНИ » Кърджали
Ресми Мурад награди първенците във футболния турнир в Чубрика

07 Септември 2011

В рамките на есенния събор в ардинското село Чубрика се проведе футболен турнир на малки врати за Купата на селото. В спортната проява участваха шест отбора от региона. Имаше тимове от Ардино, Бойно, Кобиляне и три отбора нa домакините. След оспорвани двубои победител стана съставът на изселниците от Чубрика, които живеят в Турция. В изключително оспорвания финал играчите му се наложиха над Чубрика 1 с 2:0. На трето и четвърто място останаха съставите на Чубрика 2 и Бойно.
Победителите бяха наградени лично от кмета на община Ардино Ресми Мурад с купа и парични награди. Шампионите получиха 200 лева, а подгласниците им по 100 и 50 лева, осигурени от братята Мустафа и Юзджан Чичек от Истанбул
Отборът на изселниците прибра и индивидуалните отличия. За голмайстор на турнира бе обявен Емрах Гюрай, а за най-добър футболист бе отличен Октай Али.
Всички срещи преминаха при безупречна организация от страна на кметството в Чубрика.
За първи път след демократичните промени се проведе събор в Чубрика. Организатори на проявата бяха кметството, местното читалище „Кл.Охридски 1977” и с финансовата помощ на братята Адем и Неждет Гюнгьор, които живеят в Австралия и Турция. Надявам се тази инициатива да се превърне в традиция, каза кметът на Чубрика Фердун Али.