16 Юни 2021
НОВИНИ » Кърджали
„Юнак” размаза „Байкал” с 8:0

26 Септември 2011

Футболистите на „Юнак” разгромиха „Байкал” от Широко поле с 8:0 в мач от втория кръг на областното първенство по футбол за мъже. Срещата беше включена в програмата на Есенните културни празници в Ардино и предизвика огромен интерес сред местните фенове. На трибуните на градския стадион бе и ардинският кмет Ресми Мурад, издигнат за втори мандат от ДПС.

Хеттрик за успеха на ардинчани заби Бекир Бекир, по един вкараха Аптула Баки, Асен Солаков, Халибрям Садула и Емил Маринов, а Нурхан Хидает от „Байкал” си вкара автогол. Момчетата на треньора Ферди Фелиев доминираха през всичките 90 минути. След мача се оказа, че гостите от Широко поле едвам са събрали единадесеторка, тъй като шестима от основните им играчи отишли на сватбено тържество в Кърджали.

Головата фиеста в Ардино започна още в 4-ата минута, когато капитанът на гостите от Широко поле Нурхан Хидает си вкара нелеп автогол. В 11-ата минута Бекир Бекир удвои резултата. Три минути по-късно отново Бекир Бекир получи пас в наказателното поле от Асен Солаков, финтира двама бранители и от непосредствена близост мушна топката покрай вратаря на гостите Бейджан Фейзула за класическото 3:0. Надмощието на домакините бе пълно и атаките следваха една след друга. В 20-ата минута Бекир Бекир оформи своя хеттрик след асистенция на Аптула Баки. Петият гол падна след красива комбинация между Ахмед Солак и Аптула Баки, завършила с удар на последния под плонжа на вратаря.

След почивката домакините отново тотално доминираха и още в 48-ата минута Асен Солаков покачи на 6:0. Десет минути по-късно Халибрям Садула вкара за 7:0. Много активен в срещата бе Емил Маринов, който търсеше попадение през целия мач. В 80-ата минута той най-после успя да се разпише, за да оформи разгромното 8:0.