20 Април 2021
НОВИНИ » Кърджали
„Родопи” елиминира „Юнак” за Купата на Аматьорска лига след дузпи

03 Ноември 2011

Футболисите на „Родопи” продължават напред в турнира за Купата на Аматьорската лига, след като елиминираха тима на „Юнак”. Мачът се игра сряда в Перперек и завърши 1:1 в редовното време. Юнаците от Ардино, които се появиха на терена с новите си екипи, дарени от побратимената община Картал-Истанбул бяха по-активният отбор, но момчилградчани откриха резултата в 32-та минута с гол на Билал Сунай (Йъртък), след след група грешка на вратаря Февзи Аптиев. До края на първото полувреме момчетата на треньора Ферди Велиев атакуваха постоянно, но не успяха да достигнат до изравняване на резултата. През втората част отново отборът на „Юнак” се представи по-добре, като пропуски записаха Шенол Байрямов и Ахмед Солак. В 65-ата минута на двубоя Ахмед Солак центрира отлично към далечната греда, където Тефик Ръфкъ с глава прониза стража на „Родопи” за крайното 1:1.
При изпълненията нна 11-метровите наказателни удари футболистите на „Родопи” бяха по-концентрирани и се наложиха с 5:4. Точни за момчилградчани бяха Сюлейман Мустафа (Папен), Билал Махмуд, Александър Георгиев, Бюлент Али и капитанът Ерол Мехмед, а единствени от бялата точка сбъркаха Гюрсел Мехмед и Хасан Юсеин. Герой бе вратарят Айхан Осман, който спаси три дузпи, бити от Шенол Шахинов, Хакан Шахинов и Емрах Шакиров.