17 Януари 2021
НОВИНИ
ДЕЦАТА И ЮНОШИТЕ НА „АРДА” СПЕЧЕЛИХА КУПА „КЪРДЖАЛИ”

24 Октомври 2008

Детският и юношеският отбор на “.Арда” - Кърджали спечелиха купата на кмета на Кърджали на детско-юношеския футболен турнир. Купата на първенците връчи зам.-кметът на общината Нурджан Юсеин, който поздрави участниците в турнира с пожелание догодина той да се превърне в международен.
Победителите при децата получиха футболни обувки, а всички отбори бяха наградени с по 5 футболни топки и екипи, осигурени от община Кърджали.
Сред официалните гости на стадион „Дружба” бяха още Генчо Иванов, председател на БФС в Кърджали, президентът на ФК „Арда” Рамадан Яшаров и много родители.
В надпреварата участваха отбори от Момчилград, Черноочене, Джебел, Смолян и Димитровград.
След оспорвани срещи при децата на второ място се класираха футболистите на „Химик” от Димитровград, които бяха наградени от Генчо Иванов. Трети остана отборът на „Смолян”.
При юношите на второ място завърши тима на „Химик”, а на трето се класираха футболистите на „Родопи” -Момчилград.
Турнирът е посветен на Празника на града – 21 октомври и се провежда вече за 19-ти път, а интересът към него става все по-голям.
Голмайстор на турнира при децата стана Седат Юмер от „Арда” , а съотборникът му Станко Панов беше избран за най-добър вратар. При юношите голмайстор стана Тахир Тургай от „Арда”, а за най-добър страж бе определен Жулиен Генев от „Химик” – Димитровград.