03 Март 2021
НОВИНИ
ЮНАЦИТЕ ОТ АРДИНО ПРЕМАЗАХА „ЗДРАВЕЦ” СЪС 7:2

02 Декември 2008

Възпитаниците на Ферди Велиев направиха гол- шоу в слънчевия неделен ден, като разгромиха със 7:2 тима на „Здравец” от момчилградското село Груево в последната среща от есенния полусезон на областното първенство по футбол за мъже. В герой на мача се превърна нападателят на домакините Гюрай Бекир, който отбеляза пет от седемте попадения.
Гостите от Груево излязоха по-амбицирани и още в първата си сериозна атака поведоха в 3-ата минута с попадение на играещият старши треньор Али Сюлейман, след центриране от фал на Юмит Халил – 0:1.
В 10-ата минута юнаците от Ардино се добраха до равенство – след разбъркване в наказателното поле на гостите. Танер Бекир бе на точното място, за да се разпише с хубав изстрел за 1:1.
В 31-ата минута отново Танер Бекир вкара топката в мрежата на Кадир Исмаил, този път – нападателят отбелаза уникален гол, направо от корнер 2:1.
Три минути по-късно, след брилятно подаване на Севдалин Игнатов, централният нападател на „Юнак 2000” Гюрай Бекир удвои резултата с точен завършващ удар 3:1.
В 35-ата минута домакините от Ардино останаха с човек по-малко на терена, след като вратарят Ерджан Сабриев игра с ръка извън наказателното поле и получи директен червен картон от главния съдия на мача Владимир Годуманов от Кърджали. За голяма изненада на феновете стражът на „Юнак 2000” отиде до рефера и го поздрави за показания му червен картон и напусна терена.
В 37-ата минута Алкан Акиф от „Здравец” намали резултата на 3:2 след силен удар от фаул от 25 метра.
В края на полувремето Гюрай Бекир вкара втория си гол, след като се възползва от грешка на вратаря на гостите Кадир Исмаил – 4:2.
След почивката футболистите на „Юнак 2000”, въпреки че играха с десет души отново бяха по-дейният състав и още в 47-ата минута , най-добрият на терена Гюрай Бекир направи резултата 5:2, засичайки центриране на Ахмед Солак.
Защитата на „Здравец” продължи да се представя трагично и така се стигна до ново попадение във вратата на гостите от Груево, дело отново на Гюрай Бекир – 6:2, след великолепно подаване на Ахмед Солак.
Крайното 7:2 оформи голмайсторът на срещата в 85-ата минута и така завърши великолепния слънчев неделен следобед за привържениците на „Юнак 2000”, сред които бе и президентът на клуба Джейлан Муталибов.
Старши треньорът на „Юнак 2000” Ферди Велиев беше доволен от играта на своите възпитаници.
„Стана един интересен двубой. Освен че се радвам за трите точки, изиграхме един перфектен мач през всичките 90 минути”, каза той.
Играещият наставник на гостите от „Здравец” Али Сюлейман сподели за „Арда нюз”, че неговите момчета са изиграли добро първо полувреме, но през втората част се изморили и показали едно по-различно лице.
„Теренът бе лош и мачът се обърна в една битка без особени футболни достойнства. Въпреки всичко искам да поздравя моите футболисти за битката, която показаха и за първи път от доста време насам аз видях бойци на терена, независимо, че загубихме двубоя”, коментира той.
Голмайсторът на „Юнак 2000” Гюрай Бекир заяви след срещата, че неговият отбор спокойно може да завърши сезона в шестицата.
„Отбелязох пет гола, но по- важното е, че показахме една добра игра. Смятам, че през пролетния полусезон ще играем много по-добре и с този потенциал, който имаме, спокойно ще останем в шестицата”, сподели голмайсторът на юнаците Гюрай Бекир.