НОВИНИ
„АРДА” ЗАГУБИ КАТО ДОМАКИН ОТ „ЛЕВСКИ 2006” С 0:1

07 Април 2009

МОМЧЕТАТА НА ПЕТЪР БУМБАРОВ ОТНОВО РАЗОЧАРОВАХА СВОИТЕ ФЕНОВЕ

В динамичен и атрактивен мач футболистите на „Левски 2006” победиха „Арда” като гост с 1:0 в среща от 26-ия кръг на първенството в Югоизточна „В” футболна група и логично се превърнаха в кандидат за челната тройка. Голът отбеляза Христо Терзиев в 50-та минута. Гостите от Стара Загора бяха с класа над съперника си, а поредната загуба може да се окаже фатална спрямо амбициите на „Арда” за запазване на мястото си в групата. Оправданията на наставника на домакините Петър Бумбаров след двубоя, че реферът е изиграл решаваща роля за поражението, никак не прозвучаха убедително за много от феновете на тима.
В началото на първото полувреме двата отбора показаха равностойна игра. След половин час игра кърджалийци, можеха да открият резултата, но вратарят на „Левски 2006” Стоян Георгиев показа светкавичен рефлекс при удара на Юсеин Мустафа и изби топката в корнер. В 32-ата минута Николай Терзиев улучи напречната греда при изпълнение на корнер.
Втората част започна с много фаулове, които накъсваха играта. В 50-ата минута обаче след грешка в отбраната на „Арда” бе отбелязан и единственият гол, дело на Христо Терзиев, който смълча трибуните на стадион „Дружба”. Той получи хубав пас от Теньо Канев на границата на наказателното поле и с удар по земята не остави никакъв шанс на вратаря Шабан Исмаил.
Реакцията на домакините доведе до няколко разбръквания пред мрежата на Стоян Георгиев, но усилията на Ахмед Осман и Илхан Тахир бяха обречени. Селекционерът на „Арда’ се опита да изостри тактиката на своя тим, като включи в игра Мурад Мустафа и Месут Мехмед. В 80-ата минута кърджалийци имаха чудесна възможност да изравнят, но отново им липсваше нужната точност в завършващата фаза. До края на мача футболистите на „Левски 2006” умело спираха атаките на съперника и без проблем удържаха победата.
След мача наставникът на „Арда” Петър Бумбаров коментира, че неговите възпитаници са създали много голови положения, но не са успели да ги реализират.
„Допуснахме една грешка в защита и загубихме мача. Не съм доволен от съдийската тройка. Имаше много положения, които трябваше да свирят в наша полза”, заяви за „Арда нюз” той.
Селекционерът на гостите от Стара Загора Теньо Минчев отбеляза, че са постигнали измъчена, но сладка победа. Двата отбора са показали добър футбол за „В” група. Според него, тимът на „Арда” е много борбен и играят до последно. В клуба работят в правилна посока и с няколко нови попълнения могат да изградят един добър колектив, който да не се бори за оставане в групата, а да бъде на едно от челните места. „Арда” е с традици и градът заслужава да има отбор в „Б” група, допълни той.
В следващия кръг отборът на „Арда” гостува в Пловдив на „Брестник 1948”. Срещата ще се изиграе в неделя от 17.00 часа.

„Арда” – „Левски” 0:1 (0:0)

Голмайстор: Христо Терзиев 0:1 (55 мин.)

Главен съдия: Стойчо Иванов от Ямбол

Стадион: „Дружба” – 300 зрители

Съставите на двата отбора:

„Арда” – Шабан Исмаил: Юмер Юмер, Ахмед Ахмед, Али Вели, Николай Терзиев, Сюлейман Шефкед, Ангел Ангелов (Месуд Мехмед), Тахир Тахир, Юсеин Мустафа (Мурад Мустафа), Ахмед Осман, Илхан Тахир
Ст.треньор: Петър Бумбаров

„Левски 2006” – Стоян Георгиев: Георги Василев, Христо Терзиев, Теньо Канев, Коста Тодоров, Ради Стайков, Георги Дечев, Ангел Димитров, Ганчо Евтимов, Станимир Вълков, Милен Чакъров
Ст.треньор: Теньо Минчев