НОВИНИ
„РОДОПИ 1935” УДАРИ „ИСКРА” С 1:0 В ДЕРБИТО

07 Април 2009

ПРЕЗИДЕНТЪТ НА КЛУБА ЛЮТФИ АЛИ НАГРАДИ ФУТБОЛИСТИТЕ С 1000 ЛЕВА

„Искра” загуби с 0:1 дербито срещу „Родопи” от 17-ия кръг на областното първенство по футбол за мъже. В герой за гостите от Момчилград се превърна Ридван Садулла, който отбеляза единственото попадение във вратата на домакините. Президентът на „Родопи 1935” Лютфи Али награди отбора с парична сума от 1000 лева, отделна премия от 50 лева получиха голмайсторът Ридван Садулла и вратарят Бисер Чаушев.
И двата отбора започнаха предпазливо мача, без да поемат много рискове в атака. Момчилградчани обаче на няколко пъти показаха, че ще гонят победата като играещият страши треньор на тима Гюрай Аптула бе в основата на всяка опасност. Разконцентрираните в началото на второто полувреме защитници на „Искра” позволиха на Сюлейман Мустафа да овладее топката по десният фланг и подаването му намери Ридван Садулла, който от границата на наказателното поле откри с глава за 1:0.
В средата на второто полувреме домакините получиха червен картон и останаха с десет души на терена и логично загубиха. Със спечелените три точки футболистите на „Родопи 1935” увеличиха преднината си на върха в първенството, докато чернооченци окончателно загубиха шансове за първото място, тъй като вече изостават с 5 точки от лидера и заемат 2-о място. Двубоят беше ръководен от съдийска тройка от побратимената с Кърджали турска община Текирдаа. Главен рефер беше Махмуд Алпар, а негови помощници бяха Мурад Акташ и Мурад Юджебашъ.

„Искра” – „Родопи 1935” 0:1 (0:0)
Голмайстор: 1:0 Ридван Садулла (55)