06 Май 2021
НОВИНИ » Спорт
„ЮНАК” С ПОБЕДА НАД ЛИДЕРА „ДЖЕБЕЛ”

20 Октомври 2009

„Юнак” победи като гост лидера „Джебел” с 2:1 в среща от седми кръг на областното първенство по футбол за мъже. Юнаците от Ардино демонстрираха силен колективен дух, а в края на мача и изненадваща тактическа зрялост, която се оказа решаваща за успеха. Със спечелените три точки възпитаниците на Ферди Велиев намалиха пасива си до върха само на две точки и интригата за първото място в първенството се засили драматично.
Двубоят в неделя в Джебел бе съпроводен с остри сблъсъци. Атаките се редуваха една след друга и към двете врати. Първият шанс бе за домакините, но ударът на Адем Гюлтекин мина над вратата. Гостите от Ардино отговориха веднага с редуващи се атаки и в 16-ата минута дойде и резултатът, като Ариф Алиев осигури аванс на „Юнак” с топовен изстрел от около 25 метра и остави безпомощен вратаря на „Джебел” Светослав Тенев – 0:1. В знак на уважение и благодарност той посвети гола си на президента на клуба Джейлян Муталибов послучай рожденния му ден. Възпитаниците на Ферди Велиев продължиха да доминират, ала платиха скъпо за неспособността си да материализират създадените положения. В 28-ата минута отборът на домакините изравни резултата след красив гол на Мустафа Бюлент - 1:1. Радостта на „Джебел” обаче трая прекалено кратко. След три минути игра Нури Билезеров надбяга персоналния си пазач и от малък ъгъл прати за втори път коженото кълбо във вратата на „Джебел” – 2:1. В края на полувремето момчетата на Ерол Дурмуш отново бяха на крачка от изравняване след отлична работа на Адем Гюлтекин, чийто удар срещна гредата.
След почивката футболистите на „Джебел” излязоха с ясното желание да обърнат развоя на мача. Гостите се прибраха в своята половина и заложиха на контраатаката, при една от които имаха отлична възможност да удвоят резултата, но от три метра Гюрай Ахмед не успя да намери път на топката към мрежата на домакините.
В 60-ата минута отново Адем Гюлтекин имаше перфектна възможност да изравни, но изстрелът му срещна напречната греда. В 62-ата минута играч на „Джебел” подкоси в средата на терена Емрах Алиев и реферът Владимир Евтимов присъди жълт картон. В следващите минути играта се изостри още повече, но с още няколко жълти картона главният съдия успокои страстите на терена. До края джебелчани имаха още няколко чудесни възможности, но ги изпуснаха. В 90-ата минута домакините скочиха за дузпа, след като съотборникът им Ерджан Реджеб падна в наказателното поле на „Юнак” при съприкосновение с играч от Ардино, но съдията Владимир Евтимов даде знак играта да продължи.

БИЖУ В КАРЕ

Старши треньорът на „Юнак” Ферди Велиев посвети победата като гост над лидера „Джебел” с 2:1 на президента на клуба Джейлян Муталибов, който в събота беше рожденник. Според наставника той е вдъхнал спокойствие и сигурност в отбора и вече седем мача неговите възпитаници са единствения тим в областното първенство по футбол за мъже, които не са допуснали загуба. “ Много съм щастлив от тази изстрадана победа, момчетата показаха истинско мъжество, показахме силен характер. Но за тази победа трябва да благодарим и на президента на нашия клуб Джейлян Муталибов, който вярва в нас и ни подкрепя” , каза Ферди Велиев.