13 Юни 2021
НОВИНИ » Кърджали
“ЮНАК 2000” ЗАСЛУЖЕНО НА ВЪРХА

03 Ноември 2009

Футболистите на „Юнак 2000” , макар и с трудна победа над тима на “Мост”станаха лидер на областното първенство. Двубоят от 9-ия последен кръг на есенния дял завърши с 3:1 за юнаците. Така тимът от Ардино за първи път в последните осем години ще зимува на първо място без загубена среща. Мачът се изигра в Бял извор в рамките на традиционния селищен празник. В мразовития ноемврийски неделен ден символичните домакини стартираха устремно, но резултатът беше открит в 15-ата минута, когато Шенол Мехмедали се разписа след асистенция на Ахмед Солак – 1:0. Десет минути по-късно възпитаниците на Ферди Велиев стигнаха до второ попадение. Красимир Адамов центрира отдясно, гостите от Мост се опитаха да направят изкуствена засада, но страничният рефер не вдигна флага и трима играчи от „Юнак” останаха сами срещу вратаря Ерай Хасан и за Емрах Шакиров не бе трудно от два метра да насочи топката във вратата на гостите. Футболистите и ръководството на „Мост” начело с президента на отбора и кмет на селото Лятиф Расим претендираха за засада и фаул срещу техния вратар, но главният съдия на мача Стойчо Стоев посочи центъра за 2:0.
В 33-ата минута Осман Юмеров пропусна да направи резултата още по-изразителен, когато изтърва прекрасна възможност. Постепенно футболистите на „Мост” намериха ритъма и в 42-ата минута Гюнай Аптула намали резултата след чудесно центриране на Евгин Неджат – 1:2.
През втората част юнаците от Ардино намалиха малко темпото и нямаше голови положения. Футболистите на „Мост” залагаха на контраатаки, но те не им донесоха успех. В 65-ата минута Назиф Мустафа от „Юнак” нацели напречната греда след перфектно изпълнен корнер от Осман Юмеров. Осем минути преди края на мача най-добрият на терена Осман Юмеров реши изхода на срещата, като с точен удар от пряк свободен удар прати топката в горния ъгъл на вратата на „Мост” за 3:1. До края на двубоя не се случи нищо и домакините се поздравиха с успеха. Феновете на Ардино посрещнаха последния съдийски сигнал с бурни аплодисменти.
Останалите срещи от кръга завършиха без изненади. В Черноочене „Искра” постигна трудна победа с 2:1 срещу коравия тим на „Перперикон”. В Джебел местния тим завърши наравно 1:1 с „Байкал”. Футболистите на „Орел” спечелиха първата си победа в първенството разгромявайки „Род.сокол” с 8:4. В Момчилград „Здравец” загуби изненадващо от „Върбица” с 2:3. Тази година в областното първенство няма изявен лидер. Отборите се движат в комплект. Разликата в класирането от първия до осмия е само седем точки. На 8 ноември ще се изиграе отложената среща между „Здравец” и „Род.сокол”. Шампионатът ще бъде подновен през март.

„Юнак” – „Мост” 3:1 (2:1)
Голмайстори: 1:0 Шенол Мехмедали (15), 2:0 Емрах Шакиров (25), 2:1 Гюнай Аптула (42), 3:1 Осман Велиев (82)

Съставите на двата отбора:
„Юнак”: Ахмед Хикмед; Бисер Орлинов, Красимир Адамов, Назиф Мустафа, Ашкън Реджеб, Емрах Алиев, Ариф Алиев (Светослав Игнатов), Осман Юмеров (кап.), Ахмед Солак, Бирол Дилбер (Рамадан Мюмюнов), Шенол Мехмедали
Старши треньор: Ферди Велиев

„Мост”: Ерай Хасан; Гьокан Шенол, Нурай Ниязи, Евгин Неджат, Мюмюн Сабри, Салих Сабри (кап.), Гюнай Аптула, Ферди Неджаттин, Гюндоан Ракиф, Хюсню Рамадан, (Хасан Мюмюн), Младен Асенов

10. „Род.сокол” 10-45 0

Президентът на „Мост” Лятиф Расим: „Юнак ни би след безобразно съдийство!”.

След срещата президентът на „Мост” и кмет на селото Лятиф Расим имаше претенции по повод съдийството на Стойчо Стоев. Нека играчите и треньорите със своите усилия да решават изхода от един мач, а не рефери като Стойчо Стоев. Смешният гол, който той отсъди за „Юнак” в 25-ата минута, просто бе подарък. Всъщност имаше засада и нарушение на играчите на „Юнак” срещу вратаря ни. Подари им победата - наистина, те са по-добър отбор от нашия, но да го докажат с игра, а не със съдийски аванти, заяви Лятиф Расим.

Реферът на мача Стоев по повод протеста на ръководството на „Мост” за второто попадение на „Юнак” коментира, че голът е бил редовен и е нямало никаква засада, а вратарят им се чудел няколко секунди – дали да излезне напред или да изчака тримата играчи на домакините.