27 Юни 2022
НОВИНИ » Кърджали
„Арда“ наниза три във вратата на „Розова долина“

24 Септември 2017

Футболистите на „Арда“ от Кърджали победиха гостуващия отбор на „Розова долина“ от Казанлък с 3:1. Двубоят от осмия кръг на Югоизточната „В“ футболна група се изигра на стадион „Дружба“ и бе наблюдаван от над 3 000 зрители.

И четирите попадения в мача паднаха след почивката. Двата отбора показаха равностойна игра през първото полувреме. През втората част възпитаниците на Елин Топузаков вдигнаха оборотите. В 55-ата минута удар на Георги Стефанов бе избит със сетни усилия от стража на гостите Александър Петрунов. Десет минути по-късно обаче след центриране от корнер на Владислав Мисяк, централният нападател на домакините Димитър Алексиев се извиси и с глава откри резултата за „Арда“. В 70-ата минута след корнер, изпълнен отново от Владислав Мисяк, Ахмед Осман удвои резултата. В 75-ата минута след груба грешка на вратаря на „Розова долина“ Димитър Алексиев вкара втория си гол в мача – 3:0 за „Арда“. Крайното 3:1 оформи Тодор Тавшанов.

„Поздравявам момчетата за победата. Вкарахме три гола. Концентрацията бе на пределно ниво, особено през второто полувреме. Момчетата хвърлихс много сили в противниковото поле. Имахме и пропуски, но важното е, че вървим стъпаловодно нагоре ивдигаме с всеки изминат мач, темпото на игра“, заяви след срещата треньорът на „Арда“ Елин Топузаков.

Играещият наставник на гостите от Казанлък Атанас Апостолов сподели, че тимът на „Арда“ е най-стойносният отбор в първенството. „При 0:0 главният съдия на мача Радослав Гидженов можеше да ни даде дузпа, но въпреки, това, закономерно или не, резултатът е факт 3:1 за „Арда“, заяви той.

Отборът на „Арда“ е водач във временното класиране с актив от 22 точки и голова разлика 23:2. Такъв актив има и вторият „Загорец“ от Нова Загора, но с по-лоша голова разлика. В следващия кръг „Арда“ гостува в Съединение на местния „Гигант“.