НОВИНИ » Кърджали
АРДА ЗАПОЧНА С ПОБЕДА ПРОЛЕТНИЯ ДЯЛ

23 Февруари 2010

Момчетата на Петър Бумбаров разгромиха с 4:1 коравия тим на Загорец

Със силна игра през второто полувреме футболистите на Арда разгромиха Загорец с 4:1 в първи мач от пролетния полусезон на първенството на Югоизточна „В” група. С головете на Ахмед Осман, Николай Терзиев, Илхан Тахир и новото попълнение Сезгин Али, възпитаниците на Петър Бумбаров вече се изкачиха на седмо място в класирането с актив от 30 точки. В неделя на стадион „Дружба” състезателите на Арда през по-голямата част от мача владееха топката и сътвориха много положения за гол. Гостите от Нова Загора можеха да си тръгнат с още по пълна кошница, но за техен късмет капитанът на Арда Ахмед Ахмед тресна греда, след изпълнение на пряк свободен удар. Двубоят бе много коректен, с добро съдийство на Лъчезар Йонов от Пловдив.
През първото полувреме гостите играха затворено и липсваха положения пред двете врати. Все пак в 38-ата минута голмайсторът на домакините Ахмед Осман откри резултата след центриране от корнер на Месут Мехмед.
По-интересните събития на терена се разиграха след почивката. В 49-ата минута Николай Терзиев удвои резултата. Десет минути по-късно кърджалийци стигнаха до трето попадение. Ахмед Осман проби отляво и подаде по тревата към Илхан Тахир, който от десетина метра насочи топката в долния ляв ъгъл за 3:0. Гостите успяха да намалят резултата в 68-ата минута, когато Валентин Вълков беше точен от дузпа.
Три минути преди края на мача домакините стигнаха до четвърти гол. Новото попълнение Мехмед Сеидахмед проби отдясно и центрира към непокрития Сезгин Али в малкото наказателно поле, който с точен удар не остави никакви шансове на стража на Загорец Боян Панайотов.
След мача наставникът на Арда Петър Бумбаров заяви за „Арда нюз”, че очакванията му за двубоя са се оправдали и победата с 4:1 е заслужена.
И двата отбора играха истински, имаше много положения и се радвам, че ние взехме трите точки", изтъкна Бумбаров.
Треньорът на Загорец Радия Дойчев поздрави домакините за победата, като добави, че неговите играчи е трябвало да покажат много повече.
Вкараха ни два гола в началото на втората част, а след това беше много трудно да обърнем, заяви Дойчев.
Следващата среща на Арда е срещу Габровница на 28 февруари отново в Кърджали.
Арда игра в състав: Шабан Исмаил: Юнал Аптула, Йордан Жаров, Методи Николов, Николай Терзиев, Сюлейман Шефкед, Мустафа Хабиб (Сезгин Али), Ахмед Ахмед (кап.), Илхан Тахир, Ахмед Осман (Яшар Дурмушов), Месут Мехмед (Мехмед Сеидахмед)