Три златни медала за СК „Юнак“ на републиканския шампионат по силов трибой



Сряда, 03 Юни 2026

Три златни медала за СК „Юнак“ на републиканския шампионат по силов трибой

Три златни медала спечелиха състезателите на кърджалийския спортен клуб „Юнак“ по време на втория кръг от Републиканския шампионат по силов трибой в дисциплината вдигане от лег със и без екипировка. Надпреварата се проведе в Националната спортна академия в София.

Кърджалийският клуб участва с петима състезатели, като трима от тях се изкачиха на най-високото стъпало на почетната стълбичка в своите категории.

Здравко Петров завоюва титлата при мъжете с екипировка и стана абсолютен шампион на турнира с впечатляващ резултат от 220 килограма. Постижението е и негов личен рекорд. Златен медал спечели и Димитър Каракашев, който се класира на първо място в категория до 66 килограма при младежите до 18 години без екипировка. С първо място се отличи и Боян Стоянов, който триумфира при мъжете в категория до 66 килограма с екипировка.

Успешното представяне донесе на СК „Юнак“ общо три шампионски титли и затвърди добрите позиции на кърджалийския клуб сред водещите отбори в силовия трибой у нас.


ДРУГИ НОВИНИ