Borisov, Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım ile telefonda görüştüCuma, 14 Nisan 2017

 Borisov, Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım ile telefonda görüştü Bulgaristan'ın Avrupalı Geleceği İçin Vatandaşlar (GERB) Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada GERB Genel Başkanı Boyko Borisov'un Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi. İkisinin mülteci akınının üstesinden gelinmesi ve Bulgaristan-Türkiye sınırının korunması konusundaki iki ülkenin üstlendiği taahhütleri teyit ettiği belirtildi.

Türkiye Başbakanı'nın Boyko Borisov'u partisinin Parlamento seçimlerinde zaferinden dolayı tebrik ederek, yakın bir zaman içerisinde çalışan ve istikrarlı bir Bulgaristan hükümeti kurulacağına dair ümidini dile getirdiği anlaşıldı.

Türkiye Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada Türkiye Başbakanı'nın yeni hükümetin Bulgaristan'da istikrarın sağlanmasına, iyi ilişkilerde bulunulmasına ve ikili ilişkilerin yakın diyalog çerçevesinde sürdürülmesine devam edilmesi yönünde katkı sağlayacağına dair beklentilerin olduğuna vurguladığı belirtildi.

Yıldırım'ın Borisov'a, "Sizin şahsınızda yeni kurulacak hükümetin Bulgaristan için hayırlı olmasını dilerim" dediği belirtildi.

Aynı açıklamada Türk mevkidaşına teşekkür eden Borisov'un, Türkiye ve Bulgaristan arasındaki ilişkilere büyük önem verdiğinin altını çizerek, Pazar günü yapılacak referandumun Türkiye halkı için hayırlı olmasını dilediği kaydedildi.


DİĞER HABERLER