İmam hatip öğrencilerine üç günlük seminer verildiPazartesi, 17 Nisan 2017

 İmam hatip öğrencilerine üç günlük seminer verildi Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü Eğitim Bölümü, Rusçuk, Şumnu ve Momçilgrad (Mestanlı) şehirlerinde bulunan imam-hatip liselerinde okuyan öğrencilere yönelik 3 günlük seminer düzenledi. Sofya'da 11, 12 ve 13 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleşen seminerin amacı ülkede imam-hatip öğrencilerinin genel kültürünün zenginleştirilmesiydi.

Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Başmüftü Yardımcıları Birali Birali ve Ahmet Hasanov, Başmüftülük Genel Sekreteri Celal Faik, Sofya Bölge Müftüsü Mustafa İzbiştali ve Başmüftülük Eğitim Bölüm Başkanı Hüseyin Karamolla da seminere işitark ederek, imam-hatip öğrencileriyle bir araya geldiler. Birali Birali, öğrencilere "Sosyal Medyada Etik Davranış Kuralları" konulu konferans verdi. Öğrenciler, Şumnu Nüvvab İmam-Hatip Lisesi'nin ilk mezunlarından olan Dr. İsmail Cambazov ile de tanışma imkanı buldular. Dr. Cambazov, Sofya'da bulunan tarihi ve kültürel anıtlar hakkında bilgiler verdi.

Öğrenci grubunun programında Başmüftülük, Banya Başı Camii, Aleksander Nevski Kilisesi, Hayvanat Bahçesi, Cumhurbaşkanlığı ve Sofya Yüksek İslam Enstitüsü'nün ziyareti vardı. Ev sahipleri tarafından nazik bir şekilde karşılanan öğrenciler, Cumhurbaşkanlığı konutunda resmi konuklar olarak ağırlandılar. İmam-hatip öğrencileri, Başmüftülüğü ziyaretleri sırasında her bir bölümün faaliyetleriyle yakından tanıştılar. Sofya'daki Yüksek İslam Enstitüsü'nü de ziyaret eden öğrencilere buradaki hocalardan Dr. Sefer Hasanov, Müslümanların hayatında hedeflerine ilişkin kısa bir konferans verdi. Öğrencilerin başarıyla imam-hatip liselerinden mezun olmaları temennisinde bulunan Dr. Hasanov, yüksek eğitimlerine Yüksek İslam Enstitüsü'nde devam etmeye davet etti.

Seminere katılan öğrenciler, genel kültürünü zenginleştirdiler ve öğretimleri, gelişimleri ve ileride kendilerini gerçekleştirmeleriyle ilgili önemli tavsiyeler aldı.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER