10 ülkenin vatandaşı, negatif PCR raporu ile ülkemize gelebilecekSalı, 28 Temmuz 2020

10 ülkenin vatandaşı, negatif PCR raporu ile ülkemize gelebilecek28 Temmuz itibariyle Kuzey Makedonya, Sırbistan, Arnavutluk, Kosova, Bosna-Hersek, Karadağ, Moldova, İsrail ve Kuveyt vatandaşları, 72 saat önceden alınmış negatif PCR raporu ile turizm amaçlı Bulgaristan'a giriş yapabilirler.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Kostadin Angelov'un emirnamesine göre, Ukrayna'dan gelen turistler için 72 saat önceden alınmış negatif PCR raporu sunma şartı 30 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak.

Önemli nedenlerle seyahat eden kalan diğer üçüncü ülkelerin vatandaşları, 72 saat önceden alınmış negatif PCR raporu ile ülkemize giriş yapabilir.

Emirnamede önemli nedenlerle seyahat edenler arasında mevsimlik tarım işçileri ve turizm alanında çalışan işçiler, eğitim ve insanı yardım amaçlı seyahat edenler, ticaret, ekonomik ve yatırım faaliyetlerinde bulunan kurum ve kuruluşların temsilcileri belirtiliyor.

Ülkemize AB üye devletleri, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Schengen ülkelerinin yanı sıra Cezayir, Avustralya, Kanada, Gürcistan, Japonya, Fas, Yeni Zelanda, Ruanda, Kore Cumhuriyeti, Tayland, Tunus, Uruguay Doğu Cumhuriyeti'nden gelen kişilerin 72 saat önceden alınmış negatif PCR raporu sunmaları gerekmez. Onlar, 14 günlük karantinaya tabi değildirler.


DİĞER HABERLER