100 levalık Paskalya ikramiyeleri 26 Nisan'da, emekli maaşları 7 Mayıs'ta ödenmeye başlıyorCuma, 12 Nisan 2024

100 levalık Paskalya ikramiyeleri 26 Nisan'da, emekli maaşları 7 Mayıs'ta ödenmeye başlıyor

Ulusal Sosyal Güvenlik Kurumu (NSSI), Ulusal Meclis tarafından kabul edilen 100 levalık Paskalya ikramiyelerini bu yıl 26 Nisan'dan itibaren ödemeye başlayacak. Daha sonra paralarını banka havalesi yoluyla alan emeklilerin hesaplarına transferler yapılacak. Enstitü, ilgili emeklilerin bayramlardan önce de ödeneklerini alabilmeleri için bir program oluşturmak üzere Bulgaristan Posta İdaresi EAD ile iletişim halindedir.

Parlamento, Paskalya için ikramiyelerin yoksulluk sınırına kadar, yani 526 levaya kadar ve 526 leva dahil, emekli maaşı olan emeklileri kapsamasına karar verdi, bu da yaklaşık 534.000 kişinin ek ödeme alacağı anlamına geliyor.

Mayıs ayı emekli maaşları, 7-20 Mayıs tarihleri arasında standart programa ilişkin mevzuata göre ödenecek. Emekli maaşlarının postaneler aracılığıyla ödenmesi 7 Mayıs (Salı) günü başlayacak ve 20 Mayıs (Pazartesi) günü sona erecek. Mayıs emekli aylıklarının, paralarını banka havalesi yoluyla alan emeklilerin hesaplarına aktarılması ise 7 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşecek.


DİĞER HABERLER