ABD BULGARİSTAN BÜYÜKELÇİSİ JAMES B. WARLİCK, JR. HÖH TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞTÜCuma, 15 Ekim 2010

ABD BULGARİSTAN BÜYÜKELÇİSİ JAMES B. WARLİCK, JR. HÖH TEMSİLCİLERİYLE GÖRÜŞTÜ Vorlik: "Doğan'a, hakkında yöneltilen suçlamalardan ismini temizlemesi için adil yargılanma hakkı ve imkanı verilmeli"

Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Meclis grubu temsilcileri ABD Bulgaristan Büyükelçisi James B. Warlick, Jr. ile görüştüler. Görüşme sonrası Vorlik, HÖH Başkan'ı Doğan'la görüşmeye devam edeceğini, çünkü Doğan'ın "deneyimli bir siyasetçi olarak kendini kabul ettirdiğini, uzun yıllardan beri siyasi arenada olduğunu, parti içinde ve azınlıklar arasında saygınlık kazandığını" söyledi.

Aynı şekilde HÖH'ten çok şey öğrendiğini ve Doğan'ın ismini temizleyebilmesi için adil yargılanması gerektiğini dile getirdi. Büyük bir sabırsızlıkla HÖH Gençlik Kolu ile görüşmek istediğini şu cümleyle bitirdi: "biliyorum ki, HÖH, Gençlik koluyla çok gurur duyuyor "

HÖH Başkan yardımcısı Lütvi Mestan, Amerikan büyükelçisi ile yapılan doksan dakikalık görüşmede iç ve dış siyasette oluşan tüm sorunların ele alındığını söyledi.


DİĞER HABERLER