Ahmet Hüseyin: "Sayın Cumhurbaşkanı, Müslümanların çiğnenen hakları konusunda neden sessiz kalıyorsunuz!?"Cuma, 21 Haziran 2013

Ahmet Hüseyin: Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Veliko Tırnovo İl Teşkilatı Başkanı ve eski Kırcaali Milletvekili Ahmet Hüseyin, Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev'e bir açık mektup gönderdi.

Ahmet Hüseyin, "Benden farklı olana saygı duyma duygusuyla yetiştirildim. Herkesin dinine karşı saygı hissediyorum, özellikle de Ortodoks Hıristiyanlara karşı saygı duyarım, çünkü onların arasından dostlarım ve komşularım var. Fakat günlük konuşmalarda dile getirilen Müslümanlara, çocuklarımıza, torunlarımıza yönelik kinden dolayı bende negatif enerji oluşmaya başladı. Bunun da tek sebebi Müslüman, Türk oluşumuzdur. Ama ben atalarımızın da olduğu gibi şerefli Bulgaristan vatandaşları da olduğumuzu düşünüyorum. Geçmişte bize karşı uygulanan utanç verici insanlık dışı tutuma rağmen bizler burada, doğup büyüdüğümüz topraklarda kalmayı tercih ettik. Ama bize karşı kin giderek artıyor" diye ifade ediyor.

Sayın Hüseyin'in ifadesine göre Cumhurbaşkanı yasal olarak Sofya, Gotse Delçev ve Burgaz şehirlerinde cami inşa etmek isteyen Müslümanların çiğnenen dini hakları konusunda sessizliğini korumaya devam etmektedir.

Eski Milletvekili, "Ülkenin çeşitli şehirlerinde Müslümanların haklı olarak açtıkları davalar konusunda da sessiz kalıyorsunuz. Birkaç gündür başkentte bir grup vatandaş başka bir grup vatandaşı Türk olduklarından dolayı suçluyor. Vatanımızda Türk, Roman, Ermeni olmak suç mudur?! Birkaç günden beri Blagoevgrad'da Türk karşıtı senaryolar oynanıyor. Sebep ise yeni atanan Vali'nin isminin Musa olmasıdır" diye kaydediyor.

Ahmet Hüseyin, bir sürü kurumların da son günlerde Bulgaristan'da olup bitenlere karşı gözlerini yumduklarını belirtiyor.


DİĞER HABERLER