Alcomet AD şirketi, Bulgaristan’da Yılın Yatırımcısı seçildiCuma, 31 Mart 2023

Alcomet AD şirketi, Bulgaristan’da Yılın Yatırımcısı seçildi

Şumnu şehrinde fabrikası bulunan alüminyum hadde ve pres ürünleri üreticisi Alcomet AD şirketi, Yılın Yatırımcısı seçildi. 2022'nin en önemli yatırım projeleri için düzenlenen ödül töreninde şirket yetkililerine ödülleri Cumhurbaşkanı Rumen Radev tarafından takdim edildi.

Yılın Yatırımcısı Ödülleri Töreni, Bulgaristan Yatırım Ajansı’nın(BAİ) inisyatifiyle bu yıl 17. kez düzenlendi.

BTA’nın belirttiğine göre, jürinin ödül kazananları belirlediği başlıca kriterler, yatırım hacmi, yaratılan istihdam sayısı, yeni bir üretim tesisi kurulan veya mevcut bir işletmenin genişletildiği yerdir. Ekonominin tüm sektörlerinden 50'den fazla şirket, bu yılki yarışmaya katılmak üzere aday gösterildi.

“İnsan Sermayesine Yatırım” kategorisinde ödül, Robert Bosch EOOD şirketine verildi.

WİTTE Automotive Bulgaria EOOD, iş genişletme yatırımı için bir ödül aldı.

"Yeşile Yatırım" kategorisinde kazanan aday, Bulgaristan'daki ilk fabrikasının temel atma töreni bir hafta önce yapılan International Armored Group oldu.

“Yenilikçi İşletmeye Yatırım" kategorisinde ödülün sahibi Intuitive Surgical Bulgaria EOOD oldu.

"Sürdürülebilir İş" kategorisinde Carlsberg Bulgaria AD, Liebherr- Hausgeräte Marisa EOOD ve Teklas Bulgaria EAD olmak üzere üç şirket ödüllendirildi.  

"Aydınlıkçı" kategorisinde ödülü Bilgisayar Bilimleri, Yapay Zeka ve Teknolojiler Enstitüsü'nden (İNSAİT) Prof. Dr. Martin Veçev aldı.

"Başarılı Başlangıç" kategorisinde ise Ampeko OOD ödül aldı. "2022'de Bulgaristan'da En Çok Yatırım Yapan Belediye" kategorisinde kazanan Burgaz Belediyesi oldu.


DİĞER HABERLER