Alman otomobil şirketi, Loveç şehrinde yeni bir üretime başlıyorSalı, 31 Temmuz 2018

Alman otomobil şirketi, Loveç şehrinde yeni bir üretime başlıyorAlman otomobil devi VOSS Automotive, Loveç şehrinde yeni bir üretime başlıyor. Şirket, Bahovitsa Sanayi Parkı'nda 12 225 km kare alanı kiralamak için uzun vadeli bir sözleşme imzaladı. Litex Motors Şirketi'nin Great Wall marka otomobil üretimi yaptığı fabrikası tam bu alanda bulunuyordu. Şirket, 2017 yılında iflası istemiyle dava açmıştı.

Yeni yatırımcı, Loveç ve bölgede uzmanlar için 1000 iş pozisyonu açma sözü verdi. İşletmede otomobil yedek parçaları üretilecektir. Fabrikanın 2019 yılının ikinci çeyreğinde faaliyete başlaması planlanmaktadır.

Alman yatırımcı, sanayi tesislerinden başka Bahovitsa Sanayi Parkı'nda bulunan idari binayı da kiralamıştır.

VOSS Automotive, yolcu ve ağır yük kamyonları için motor, soğutma, hidrolik ve fren sistemleri için boru bağlantıları ve aksesuarlar üretiminde 65 yıllık geçmişe ve kanıtlanmış bir deneyime sahiptir. VOSS Automotive, Amerika, Meksiko, Brezilya,Çin, Hindistan, Hindistan, Polonya ve Almanya'da olmak üzere tüm dünyada toplam 6000'den fazla kişiye istihdam sağlayan fabrikalara sahiptir.

Şirket, günümüzde otomotiv sanayisinde bir dizi uluslararası marka için etkili sistemler ve çözümlere yönelik geniş bir portfolyo sunuyor. Uzmanlığı ve müşterileriyle sürekli bir iletişim içerisinde olması sayesinde VOSS, üretim hatlarını kalite, etkililik ve teknoloji bakımından en yüksek çağdaş standartlara uyan yüksek teknolojik çözümlerle oluşturuyor ve sürekli geliştiriyor.


DİĞER HABERLER