Altı bölgenin daha valisi değiştiÇarşamba, 12 Ocak 2022

Altı bölgenin daha valisi değişti

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakanlar Kurulu kararnamesiyle Vratsa, Köstendil, Plevne, Razgrad (Hazargrat), Ruse (Rusçuk) ve Sofya illeri olmak üzere altı bölgenin daha valisi değişti.   

Sofya Valiliği görevine atanan makine mühendisi İvan Küçükov, otomobil servis ve satış sonrası hizmet alanında özel sektörde uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir.

Yeni Vratsa Valisi olan hukukçu Stefan Stefanov, avukat olarak uzun yıllara dayanan deneyime sahip, ayrıca okul eğitim sisteminde ve Elektronik Medya Kurulunda görev aldı.

Köstendil Valiliği görevine atanan hukukçu Katya Dimitrova, avukat olarak uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir.

Yeni Pleven Valisi olan hukukçu ve ulaştırma yönetimi alanında yüksek lisans yapan İvan Yançev, Sofya Bölge Çevre ve Su Müdürlüğünde ve Sofya Valiliğinde görevlerde bulundu ve özel sektörde çalıştı.

Razgrad Valiliği görevine atanan hukuk doktoru Deyan Dimitrov, deniz hukuku, üniversitede okutmanlık ve bilimsel araştırma alanında tecrübe sahibi olup, Denizcilik İdaresi Yürütme Ajansı'nda ve özel sektörde çalıştı, 2020 yılından itibaren avukatlık yaptı.

Yeni Ruse Valisi olan hukukçu Anatoli Stanev, avukat olarak uzun yıllara dayanan deneyime sahip, ayrıca 2007-2011 döneminde Ruse Belediye Meclis Üyeliği, 2020'den itibaren ise Ruse Bölge Çevre ve Su Müdürlüğü yaptı.


DİĞER HABERLER