Ardinolu Hacı Bekir Dede 88. yaş gününü kutluyorÇarşamba, 13 Temmuz 2022

Ardinolu Hacı Bekir Dede 88. yaş gününü kutluyor

Ardino'daki Emekli Kulübü'nün saygıdeğer ve uzun süredir üyesi olan Hacı Bekir Halil, 88. doğum gününü kutladı. Bu vesileyle uzaktan ve yakından gelen akrabalarını ağırlayan Bekir dede aynı zamanda da Kurban Bayramını kutlamak için de bir araya toplandılar.

Ardino Belediye Başkanı Müh. İzzet Şaban adına Ardino Emekliler Kulübü Başkanı Güner Mümün, Bekir dedeyi bayramını kutlayarak mütevazi bir hediye verdi. Ona sağlık, güç ve enerji diledi.

Hacı Bekir Halil, 12 Temmuz 1934'te Gorno Prahovo köyünde doğdu. Okul yılları doğduğu köyde geçti. 19 yaşında yakınlardaki Kitnitsa köyünden Mümine Mümün ile evlendi, 69 yıldır evliler, iki kızı ve altı oğlu var. 16 torunları ve 8 torunlarının çocukları var. Onun için aile bir değerdir ve değeri öğretir. Tüm çalışma hayatı bölgedeki ve ülkedeki şantiyelerde geçti. 1971'de Ardino'da bir ev inşa etti ve bugüne kadar burada yaşıyor. Bekir dede, Ardino'nun en saygın manevi şahsiyetlerinden biri. Kasaba camisinin yanı sıra Byal Izvor, Lenishte, Chubrika ve Brezen'de imamlık yaptı. 1991'de Bekir dede büyük hayali gerçekleşti. Mekke ve Medine'ye hacca gitti. Her Müslümanın iki kutsal yeri ziyaret etme fırsatına sahip olacağına umut ediyor. Bekir dede için en büyük mutluluk, oğulları, kızları, torunları onu ziyaret etmesidir, çünkü bu hayatın ona verdiği en büyük zenginlik o dur.

Güner ŞÜKRÜ


DİĞER HABERLER