Atalay: İki çeşit pandemi yaşıyoruz, koalisyon hükümeti ise çözüm sunmuyorPerşembe, 13 Ocak 2022

Atalay: İki çeşit pandemi yaşıyoruz, koalisyon hükümeti ise çözüm sunmuyor

Bu sabah BNT 1’in “Gün Başlıyor” programına konuk olan Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) milletvekili Ramadan Atalay, “Enerji ve Covid-19 krizi olmak üzere halihazırda iki pandemi yaşıyoruz” diye kaydetti.

 Vatandaşlara yapılan yardımların aralık ayına göre daha az miktarda olacağını belirten Aralay, “Her bir pandemi ve hastalık gibi Bulgaristan da dahil Avrupa’da fiyat artışı krizi bir gerçek, ancak etkilenen vatandaşları desteklemeye yönelik yaklaşım farklıdır. Sadece Bulgaristan’da elektrik fiyatlarına moratoryum uygulandı ve iş dünyası ve enerji tüketicileri için güvenlik ve rahatlık sağlanamadı, çünkü onlar hükümet bizi düşünüyor ve faturamızı ödeme imkanına sahibiz diyemiyor” dedi.

Milletvekilinin ifadesine göre, hükümet önlem almakta çok geç kaldı ve enerji krizi her geçen gün daha da büyüyor, çünkü iktidardakiler çözüm olacak bir karar veremiyorlar. İlk önce yapılması gereken şey, vergi kanunlarında değişiklik yapılmasıdır.

Milletvekili, hükümetin yüksek elektrik fiyatlarıyla ilgili krizin üstesinden nasıl geleceğini bilemiyor. Atalay, “Elektriğin fiyatı her gün satın aldığımız ürünlerde gizli, enflasyon artıyor, hükümet yardımcı olmaya söz veriyor, ancak enflasyon her gün artıyor, oysa paralar elektrik enerjisinde gizli” diye vurguladı.

Milletvekili, “Değişim gerekli, ancak her gün bir çözüm gerektiren bir değişime ihtiyaç yok. Yeni devlet bütçesi taslağının sunumu hala gecikmeye devam ediyor” dedi ve bütçe prosedürlerine yönelik hazırlıkların daha mayıs, haziran ve temmuz aylarından itibaren yapıldığını ekledi. Atalay, “O zaman geçici bakanların ne yapıyorlardı acaba?”, diye sordu.

Atalay, “Hükümetin yardımı olsun olmasın enflasyon artmaya devam ediyor” diye dikkat çekti.


DİĞER HABERLER