Aytos’ta meydana gelen feci kazada baba ve iki çocuğu hayatını kaybettiÇarşamba, 15 Eylül 2021

Aytos’ta meydana gelen feci kazada baba ve iki çocuğu hayatını kaybetti

13 Eylül Pazartesi akşamı Aytos şehrinde meydana gelen trafik kazasında bir kamyonun altında kalarak hayatlarını kaybeden 33 yaşındaki Nuri Hüseyin ve iki çocuğu-9 yaşındaki oğlu Celil ve 6 yaşındaki kızı Ayfer, dün memleketleri olan Ruen’in (Ulanlı) Reçitsa köyünde birlikte toprağa verildiler.

Cenaze merasimine kazadan mucizevi bir şekilde kurtulan çocukların annesi Fatme de katıldı.

Reçitsa köyü muhtarı Fatme Hasan, 24 Çasa gazetesine "Kadın çok ağladı. Bütün köy yas tutuyor, Fatme için endişeliyiz. Yaşananlara çok üzüldü ve kaza kurbanı olan eşi Nuri'nin son derece iyi bir insan olduğunu, herkese yardım etmeye hazır olduğunu söyledi. Sık sık kurban kesip etlerini köydeki yoksul ailelere dağıtıyordu” diye anlattı. Muhtar, “Nuri, hayvan atıkları ayırma işiyle uğraşıyordu, Aytos'ta bir tesisi vardı. Kayınpederiyle birlikte çalışıyorlardı. Ondan önce Hollanda'da birkaç yıl geçirdi, ailesi için para biriktirmek istedi” diye konuştu.

Muhtar,” Sağ olsaydı 9 yaşındaki Celil bugün 3. sınıfa başlayacaktı” dedi.

Flagman.bg, haber sitesi, Aytos'ta meydana gelen ağır kazada yaralanan 17 yaşındaki Oktay Ömer'in durumunun kritik olduğunu bildirdi. Oktay, ciddi travmatik beyin hasarı sonucu komada bulunuyor.

Son saatlerde dostları onu kurtarmak için kan bağışında bulundular, ancak doktorlar durumu hakkında pek bir şey söylemiyorlar ve tahmin yapmaktan kaçınıyorlar.

Römorkün altında kalarak ve tonlarca tahıl üzerine döküldükten sonra ezilen gencin uzuvları kırık dökük.  Sakatlıklar çok ciddi, bazıları yaşamla bağdaşmaz diyebilir, ama Oktay gerçek bir savaşçı ve kritik ilk saatleri atlattı.

Oktay Ömer, Burgaz Mekanik, Elektrik ve Elektronik Meslek Lisesi 11.sınıf öğrencisidir. Peştersko köyünden olan Oktay, uzun yıllardan beri annesiyle birlikte Aytos’ta ikamet etmektedir. Babası İsrail'de çalışıyor. Dostları onu mütevazı ve doğuştan zeki bir genç olarak tanımlıyor Aytos'taki herkes ve lisedeki sınıf arkadaşları trafik kazasında ağır yaralanan gencin hayatta kalması için dua ediyor.


DİĞER HABERLER