Bakan Bozukov, tarım sektöründe KDV indirimi talebini desteklediPerşembe, 30 Eylül 2021

Bakan Bozukov, tarım sektöründe KDV indirimi talebini destekledi

Tarım, Gıda ve Orman Bakanı Hristo Bozukov, tarım sektöründeki mal ve hizmetlere ilişkin katma değer vergisi (KDV) oranının % 9'a indirilmesi talebini destekledi.

Bakan, bugün Sofya’daki Inter Expo Center fuar merkezinde düzenlenen uluslararası gıda fuarlarının açılışında yaptığı konuşmada, böyle bir değişikliğin özellikle içinde bulunduğumuz koronavirüs (Covid-19) pandemisi bağlamında hem üreticilere hem de tüketicilere doğrudan destek sağlayacağını vurguladı.

Prof. Dr. Bozukov, Tarım, Gıda ve Orman Bakanlığının çalışmalarında temel önceliklerden birinin sektörün potansiyelinin geliştirilmesi ve ülkenin gıda güvenliğinin sağlanması olduğunu kaydetti.

Bakan, “Umarım bu yılki uluslararası fuarlar gelecekteki birçok başarılı iş ortaklığının temeli olur” dedi. Prof. Dr. Bozukov, Meatmania, Bulpek, The World of Milk, Wine Salon ve Interfood & Drink fuarlarının Sofya'yı gıda endüstrisindeki uluslararası fuarlar haritasına yerleştirdiğine dikkat çekti.

Yukarıda adı geçen bu yılki fuarlara Bulgaristan, İtalya, Romanya, ABD, Yunanistan ve başka ülkelerden toplam 264 firma katılıyor. Ziyaretçiler, 2 Ekim 2021 tarihine kadar kaliteli yiyecek, içecek ve ürünleri deneme fırsatı bulacaklar.


DİĞER HABERLER