Bakan Petkov: Kışın iş yerlerin kapatılmamasının tek yolu aşılanmaPazartesi, 28 Haziran 2021

Bakan Petkov: Kışın iş yerlerin kapatılmamasının tek yolu aşılanmaEkonomi Bakanı Kiril Petkov, Başbakanlık konutunda düzenlenen Ulusal Üçlü İşbirliği Konseyi toplantısında yaptığı konuşmada, "Ülkemizde aşılama oranı çok düşük. Aşılama oranı yetersiz kalırsa bundan hepimiz etkileneceğiz" diyerek uyardı.

Bakan, Bulgaristan'daki işletmelerin ve iş yerlerinin kış sezonu için kapalı olmaması gerektiğini açıkladı. Ancak kapanmayı önlemenin tek yolunun aşı olduğunu söyleyen Petkov, "Lütfen bunu ortak bir amaca ulaşmak için değil, zorunlu bir ortak amaca ulaşmak için yapalım, çünkü bu, kapanmamayı garanti etmemenin tek olası yoludur" diye çağrıda bulundu.

Bakanın ifadesine göre, devlet sadece finansman dağıtıcı işlevini yerine getiriyor, fon sahibi değildir ve çalışmak istiyorsak en iyisi aşı olmamızdır.

Petkov, "Birlikte yapacak o kadar çok şey var ki, haydi kollarımızı sıvayalım. Hükümetimiz yolsuzluğa karşı sıfır tolerans göstereceğini ilan etti. Devlet işini yaparsa en büyük destek olarak iş dünyası için öngörülebilirlik olabilir, ama aynı zamanda iş dünyası işini yapmak için özgür bırakılmalı" diye vurguladı.


DİĞER HABERLER