Bakan Yardımcısı Şotev, ZORA perakende zincirinin 30 milyon leva değerindeki yeni lojistik merkezinin açılışını gerçekleştirdiÇarşamba, 04 Ekim 2023

Bakan Yardımcısı Şotev, ZORA perakende zincirinin 30 milyon leva değerindeki yeni lojistik merkezinin açılışını gerçekleştirdi

Bakan Yardımcısı Şotev, tüm iş dünyası temsilcilerine daha fazla yatırım projesinin gerçekleştirilmesi, yeni işlerin yaratılması ve yerli ve yabancı şirketler için daha iyi ve daha öngörülebilir bir ortam sağlanması konusunda destek verileceğini söyledi. Ekonomi ve Sanayi Bakanlığı açısından şirketlerin başarılı bir şekilde gelişebilmesi, yeni pazarlara açılabilmesi ve üretimlerine değer katabilmesi için öngörülebilirliğin güvence altına alınması ve gerekli kaynakların sağlanması konusunda destek sağlanması son derece önemlidir.

Bakan Yardımcısı Şotev, ZORA perakende zincirinin yeni lojistik ve idari merkezinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, ”Bugün ZORA kalitenin garantörü ve şu anda gördüğümüz şey hepinizin emeğinin meyvesidir" diye kaydetti.

Sofya Bojurishte Endüstri Parkı'na yapılan yatırımın tutarı 30 milyon leva olup, yeni lojistik ve idari merkez toplam 23 bin metrekare alan üzerine kuruludur.

Yeni lojistik parkı, ZORA'nın kapasitesini ve verimliliğini artırmasına olanak tanıyacak ve müşterilerine daha iyi hizmet garantisi verecek. Yeni inşa edilen lojistik merkez yatırımın ilk aşamasıdır. Başka bir depolama alanı ve fotovoltaik temelli güneş enerjisi santrali yapılması planlanıyor.


DİĞER HABERLER