Başbakan Borisov, çok amaçlı Arena-Şumnu Spor Salonu'nun açılışını yaptıPazartesi, 23 Temmuz 2018

Başbakan Borisov, çok amaçlı Arena-Şumnu Spor Salonu'nun açılışını yaptıBaşbakan Boyko Borisov, yeni inşa edilen çok amaçlı Arena-Şumnu Spor Salonu'nun açılışını yaptı. Açılış kurdelesini Borisov, Şumnu Belediye Başkanı Lübomir Hristov, Varna ve Veliki Preslav Mitropoliti Yoan ve Şumnu Bölge Müftüsü Mesut Mehmedov ile birlikte kesti.

Spor salonunun açılış töreninde piskopos ve müftünün yan yana durmasını Borisov, etnik hoşgörü ve refahın en iyi örneği olduğunu söyledi. Borisov, şunları belirtti: "Ne kadar çok şey yapıldığına şahitsiniz. Bunu size vaat etmiştim, bugün vaat yerine getirildi. Bir tane daha vaadim var, huzurevi yapacağımızı vaat ettim, bu yıl onu da yapacağız, Belediye Başkanı'nız dünden beri stadyum için peşimde koşuyor".

Başbakan, Ağustos ayında Hemus otoyolunun Belokopitovo-Tırgovişte (Eski Cuma) arasındaki kesimin inşaatının temel atma töreni yapılacağını açıkladı.

Borisov,"Yablanitsa'dan Lofça'ya uzanan kesimde de çalışmalar hızla sürüyor, yani diğer vaadim olan Sofya-Varna otoyolu da inşa edilmektedir" diye kaydetti.

Şumnu Belediye Başkanı Lübomir Hristov, modern tesisin inşası için teşekkürlerini sundu. Hristov,"Sayın Borisov, çok amaçlı bir spor salonu inşaatı konusunda bize inanıp desteklediğiniz için size teşekkür ederim. Sayın Borisov, siz birkaç nesil Şumnuluların hayalini gerçekleştirdiniz" dedi.

Şükran ifadesi olarak Şumnu Belediyesi adına Belediye Başkanı, modern tesisin inşasına katkıda bulunan proje tasarımcıları, müteahhit firma, bakanlar Vladislav Goranov, Krasen Kralev ve Nikolay Nankov'a birer kristal plaket sundu.

Arena-Şumnu Spor Salonu'nun görüntüsüne yer verilen kristal plaketlerden bir tane Boyko Borisov'a da verildi. Spor salonunun açılış töreninin başında Varna ve Veliki Preslav Mitropoliti Yoan ve Şumnu Bölge Müftüsü Mesut Mehmedov hayırlı olması için dua ettiler.

Ardından tören Bılgare Ulusal Folklor Topluluğu tarafından sunulan "Amerikalılar bize nasıl yetişecek?" isimli oyunla devam etti.

Çok amaçlı spor salonunun inşaatına ilişkin proje, Ağustos 2016'da Boyko Borisov hükümeti tarafından alınan kararla devlet bütçesinden tahsis edilen 8,5 milyon leva ile finanse edildi. Bina 4 kattan oluşmaktadır ve 5600 metrekarelik alan üzerinde yer almaktadır.

Engelliler dahil toplam 1500 kapasiteli tribüne sahip olan salonun maksimum kapasitesi 2500'dür. Ayrıca mobil tribünler ekleme imkanı bulunmaktadır.


DİĞER HABERLER