Başbakan Borisov, Timmermans'a 48,2 milyon avro ek destek için teşekkür ettiCuma, 23 Aralık 2016

Başbakan Borisov, Timmermans'a 48,2 milyon avro ek destek için teşekkür etti Başbakan Boyko Borisov, Avrupa Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile telefon görüşmesi gerçekleştirerek, bugün AB tarafından Bulgaristan'a sağlanan 48,2 milyon avroluk ek finansman için teşekkür etti. Bu kaynaklar ülkemize Avrupa İltica, Göç ve Entegrasyon Fonu ve İç Güvenlik Fonu tarafından sağlanması vaat edilen 160 milyon avroluk ek finansmanın ikinci kısmıdır. Bu ödenek devlet sınırlarının yönetiminin iyileştirilmesi için harcanacak.

Başbakan Borisov, Bulgaristan hükümetinin Avrupa Komisyonu ile mükemmel bir işbirliği yaptığını vurgulayarak, Timmermans'ın yakın bir zamanda Bulgaristan'ı ziyaret etmesini ümit ettiğini dile getirdi.

Boyko Borisov, Avrupa Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans'ın Noel Yortusu'nu ve Yeni Yılı'nı kutlayarak, yeni yılın dünyadaki tüm insanlara huzur ve barış getirmesini diledi.

Frans Timmermans, "Bu zor zamanlarda Avrupa sizin gibi güçlü bir lidere ihtiyaç duyuyor" diye belirterek, yeni yılda sağlık ve başarı temennisinde bulundu.


DİĞER HABERLER