Başbakan, Varna Veliki Preslav Mitropoliti ve Şumnu Bölge Müftüsü Hitrino'yu ziyaret ettiÇarşamba, 28 Aralık 2016

Başbakan, Varna Veliki Preslav Mitropoliti ve Şumnu Bölge Müftüsü Hitrino'yu ziyaret etti Hıristiyanların Noel Yortusu'nu kutladığı bir günde Başbakan Boyko Borisov, Varna ve Veliki Preslav Mitropoliti Joan ve Şumnu Bölge Müftüsü Mesut Mehmedov, hep birlikte tren faciası yaşanan Hitrino (Şeytancık) köyünü ziyaret ederek, sakinleri ile görüştü. Görüşmede Hitrino ve civar köylerde ikamet eden Müslümanlar ve Hıristiyanlar hazır bulundular.

Mitropolit Joan, Hıristiyanların en kutsal bayramı olan Noel Yortusu'nu kutlayarak, sağlık, büyük inanç ve iyilik ve duyarlılıkla dolu bir kalbe sahip olmalarını diledi. Bölge Müftüsü, Müslümanların ve Hıristiyanların hep birlikte yardıma muhtaç olanlara yardım elini uzatmalarını ve dünyadaki tüm milletlerin barış ve anlaşma içinde yaşamaları, vatanımızı depremler, seller ve her türlü doğal afetlerden, bilinen ve bilinmeyen her türlü şerden koruması için Yüce Yaradan'a dua etmeleri çağrısında bulundu.

Hitrino'ya destek veren tüm kurumlara teşekkür eden Boyko Borisov, Varna ve Veliki Preslav Mitropoliti Joan'a ve Şumnu Bölge Müftüsü Mesut Mehmedov'a da Hıristiyanların bayramı olduğu bir günde Hitrino sakinlerinin yanında oldukları için teşekkür etti.


DİĞER HABERLER