Başbakan Yanev: Katar, Basra Körfezi bölgesindeki en önemli ortaklarımızdan biriSalı, 13 Temmuz 2021

Başbakan Yanev: Katar, Basra Körfezi bölgesindeki en önemli ortaklarımızdan biri

Başbakan Stefan Yanev, Katar Devleti Sofya Büyükelçisi Raşid Ali El-Hatır ile bir araya geldi. Başbakan, Katar Büyükelçisinin görev süresinin sona ermesi münasebetiyle son beş yıl içinde ikili ilişkileri güçlendirmeye katkılarından dolayı minnettarlığını dile getirdi.

Başbakan, Bulgaristan'ın Katar Devleti'ni Basra Körfezi bölgesindeki en önemli ortaklarından biri olarak gördüğü konusunda kararlıydı. Yanev, iki ülke arasındaki dostane ilişkilerin kanıtının, son yıllarda yapılan çok sayıda üst düzey ziyaret olduğunu ve Covid-19'un neden olduğu salgın döneminde yaşanan zorluklara rağmen Bulgaristan ile Katar arasındaki temasların aktif kaldığını belirtti.

Başbakan, Büyükelçi Raşid Ali Al-Hatır ile görüşmesinde ikili diyaloga övgüde bulundu ve iki ülkenin refahı için işbirliğini ilerletme potansiyeli olduğunu vurguladı. Görüşmede istikrarlı ve güvenli bir ülke ve öngörülebilir bir uluslararası ortak olan Bulgaristan'ın avantajları da vurgulandı.

Yanev, Katar tarafını Doha'da yapılacak olan 2022 FIFA Dünya Kupası'nın organizasyonu düzenlenmesine yönelik hazırlık faaliyetlerinin ilerlemesinden dolayı tebrik etti.


DİĞER HABERLER