Başkent Sofya’da RamazanPazartesi, 29 Mayıs 2017

Başkent Sofya’da Ramazan Ramazan ayında başkent Sofya'da 8 farklı yerde her akşam iftar yemeği düzenleniyor, 5 yerde ise teravih namazı kılınıyor. Her akşam yüzlerce kadın, erkek, çocuk, yoksul, zengin, Müslüman ve gayrı Müslüm, etnik mensubiyeti farklı kişi, diplomat ve sıradan vatandaş Sofya'nın merkezinde bulunan Banya Başı Camii olarak bilinen Kadı Seyfullah Efendi Camii, Lülin, Botunets, Orlandovtsi, Filipovtsi, Fakulteta, Hristo Botev semtleri ve Svetovraçene köyünde bulunan mescitlerde düzenlenen iftar yemeklerinde aynı sofrada buluşuyorlar. Bu güzel tablo Sofya'da ancak Ramazan ayında görülebilir.

Sosyal faaliyetlerin yanı sıra Kuran Kursları, sohbetler ve vaazlar gibi teravih namazı, mukabele, Ramazan ayı boyunca haftalık konferanslar öncesinde ve sırasında eğitim programları gerçekleştiriliyor.

Ramazan ayında ilk konferans, Bulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı tarafından verildi. Yaptığı sunumda Dr. Hacı, oruca ve başkentte ve ülkede Müslümanların durumu ile ilgili güncel konulara değindi.

Tüm bu faaliyetlerin gerçekleştirilebilmesi için imamlar, Müslüman encümenlikleri ve çok sayıda gönüllü tarafından büyük emekler harcanıyor ve Sofya Bölge Müftülüğü bunun için onlara en kalbi ve içten teşekkürlerini sunuyor.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER