Başmüftü Dr. Hacı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş’a depremzedeler için bağış takdim ettiÇarşamba, 15 Mart 2023

Başmüftü Dr. Hacı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş’a depremzedeler için bağış takdim etti

Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Yüksek İslam Şurası Başkanı Vedat Ahmet, Başmüftü yardımcıları Ahmet Hasanov, Beyhan Mehmet ve Murat Pingov, Başmüftülük Genel Sekreteri Celal Faik, bölge müftüleri, bölge müftü yardımcıları, Yüksek İslam Enstitüsü Rektörü Dr. Kadir Muhammed ve Rektör Yardımcısı Abdullah Tırabzon, Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı ziyarette bulundular.

Ankara ziyareti sırasında depremlerde meydana gelen büyük can kayıplarından dolayı Türk halkına başsağlığı dileyen Başmüftü, Türkiye ve Suriye'deki depremzedelere yardım amacıyla Bulgaristan'da toplanan bağışın bir kısmı olan 2 711 281,79 levalık miktarı teslim etti.

Kurumun gösterdiği çabaları ve bu hayra katkısı olan herkese teşekkür eden Prof. Dr. Erbaş, Bulgaristan'ın Diyanet'in en yakın iş birliği içinde çalıştığı ülkelerden biri olduğunu belirterek, Başmüftülüğün faaliyetlerini övdü.

Dr. Hacı, hayatın devamı için insan vücudunun her yerine ulaşan kan dolaşım sistemi gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da tüm Müslüman kardeşlerimize ulaşmayı başardığını belirtti.

Başmüftü, değişen dünyanın kimliğin, dinin korunması ve bu değerlerin genç nesillere aktarılması konusunda getirdiği zorluklardan bahsetti.

Toplantı, Prof. Dr. Ali Erbaş'a sembolik bağış takdimi ile son buldu. Pleven Bölge Müftüsü Murat Boşnak, kendisine Loveç (Lofça) bölgesinden bir ailenin depremzedeler için bağışladığı altın takıları takdim etti. Para bağışında da bulunan bu ailenin, ellerindeki tüm imkanları depremzedeler için seferber ederek yardımcı olmak istedikleri anlaşıldı.

Başmüftülük temsilcileri, en çok etkilenen bölgelerden biri olan ve kurumun düzenlediği yardım kampanyasında toplanan fonlarla satın alınan konteyner ve karavanaların gönderildiği Kahramanmaraş'ı da ziyaret edecekler.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER