Başmüftü Dr. Hacı, Edirne'de kurum yöneticileriyle görüştüPerşembe, 18 Mayıs 2023

Başmüftü Dr. Hacı, Edirne'de kurum yöneticileriyle görüştü

Başmüftü Dr. Mustafa Hacı ve Başmüftülük Genel Sekreteri Celal Faik, Edirne'de önemli kurumların yöneticileriyle bir dizi görüşme gerçekleştirdiler.

Dr. Mustafa Hacı ve Celal Faik, Edirne Valisi Kürşat Kırbıyık ile çalışma yemeğine katıldılar. Görüşmede Başmüftü, Edirne Valiliği ile iş birliği içerisinde Sofya'da düzenlenen ve 700'den fazla kişiyi Sofya Kadı Seyfullah Efendi Merkez Camii önünde bir araya getiren iftar organizasyonu için teşekkürlerini sundu.

Başmüftü’nün Edirne programında yeni atanan Bölge Müftüsü Hasan Başoğlu ile görüşme de yer aldı. Başoğlu'nu Edirne İl Müftülüğü görevine atanmasından dolayı tebrik eden Dr. Hacı, Başmüftülük ile uzun süredir devam eden iş birliğinin, görev süresi boyunca geliştirilerek daha da artırılacağına olan güvenini dile getirdi.

Başmüftülük yönetimi, İl Göç İdaresi Müdürü Musa Aşılıoğlu ile de bir araya geldi. Başmüftü ve Göç İdaresi Müdürü, özellikle mülteci akışının geçtiği noktalardan biri olan Edirne gibi şehirlerde göçmen krizi nedeniyle kurumların karşılaştığı zorluklara değindiler.

Dr. Hacı ile Aşılıoğlu, göçmenler arasında en savunmasız ve muhtaç durumdaki olanların söz konusu olduğu durumlarda insani yardım sağlama olasılıklarını tartıştılar.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER