Başmüftü Dr. Haci, Şivarovo köyündeki restore edilen caminin açılışına katıldıPazartesi, 26 Eylül 2022

Başmüftü Dr. Haci, Şivarovo köyündeki restore edilen caminin açılışına katıldı

Burgaz ili Ruen (Ulanlı) Belediyesine bağlı Şivarovo (Boğazdere) köyündeki restore edilen cami müminleri ibadete bekliyor.

Başmüftülükten yapılan açıklamaya göre, yenilenen cami, dün (25 Eylül) ilçedeki Müslümanları bir araya getiren özel bir törenle resmen ibadete açıldı.

2016 yılında başlayan cami restorasyonu, Başmüftülük ve hayırseverlerin katkılarıyla 2022 yılında tamamlandı.

Tadilat kapsamında yeni bir minare, gasilhane ve sohbet yapmak için küçük bir salon inşa edildi. Aynı zamanda üç asır önce inşa edilmiş caminin eski görünümünü hatırlatmak üzere ahşap ve kerpiç duvarlardan biri muhafaza edildi.  

Cami açılış töreninde hazır bulunan resmi konuklar arasında Başmüftü Dr. Mustafa Haci, Burgaz Bölge Müftüsü Selahattin Muharrem, Ruen Belediye Başkanı İsmail Osman, Türkiye Cumhuriyeti Burgaz Başkonsolosluğu Sosyal İşler Müşaviri Mehmet Ungan, Belediye Meclis üyeleri, milletvekili adayları ve diplomatlar yer aldılar.

Başmüftü Dr. Mustafa Haci, yaptığı selamlama konuşmasına herkes için bir bayrama dönüşen bu törenle açılışı yapılan caminin Şivarovo sakinlerine hayırlı olmasını temenni etti. Başmüftü, konuşmasında camilerin gençlerin eğitimindeki ve değer yaratmadaki rolünden bahsetti.

Dr. Haci, “Caminin maneviyat açısından inşası henüz tamamlanmadı ve bunun olması, müminlerin ziyaretlerinin yanı sıra Kur’an kursları düzenlenmesinden geçiyor” diye vurguladı.

Burgaz Bölge Müftüsü Selahattin Muharrem, şahsı adına cami restorasyonuna katkısı olan hayırseverlere teşekkür etti.

Başmüftülük, caminin restorasyonunda katkısı bulunan herkese teşekkür ediyor!

Açıklamada, “Caminin kalabalık bir cemaate sahip olmasını temenni ediyoruz!” denildi.

 


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER