Başmüftü Dr. Haci, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Dr. Uğur Ünal ile görüştüSalı, 07 Haziran 2022

Başmüftü Dr. Haci, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Dr. Uğur Ünal ile görüştü

Başmüftü Dr. Mustafa Haci, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanı Prof. Dr. Uğur Ünal ile görüştü.

Prof. Dr. Ünal, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili arşiv belgelerden oluşan bir serginin açılışına katılmak üzere Bulgaristan'a ziyarette bulundu.

Başmüftülük hizmet binasında yapılan görüşmede iki kurumun başkanları onların yapıları ve faaliyetlerine ilişkin bilgiler sundular.

Dr. Haci, Bulgaristan'daki Müslümanların hayatı ve ülkedeki tarihi camilerle ilgili bilgileri zenginleştiren Türkiye Devlet Arşivleri Başkanlığı arşivlerinde bulunan belgelerin Başmüftülük tarafından büyük ilgi göreceğini söyledi.

Prof. Dr. Ünal, Bulgaristan Başmüftülüğü ile T. C. Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı arasında arşivleme alanında iş birliği yapılmasını ve ortak projelerin uygulanmasını memnuniyetle kabul edeceğini açıkladı.


DİĞER HABERLER