Başmüftü Dr. Hacı, YTB, TİKA ile Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı'nı ziyaret ettiPazar, 19 Mart 2023

Başmüftü Dr. Hacı, YTB, TİKA ile Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı'nı ziyaret etti

Bulgaristan Cumhuriyeti Müslümanlar Diyaneti Başmüftülüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’yi ziyarette bulunan Başmüftülük heyeti, Ankara'da kurum temsilcileriyle bir dizi görüşme gerçekleştirdi.

Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Yüksek İslam Şurası Başkanı Vedat Ahmet, Başmüftü yardımcıları Ahmet Hasanov, Beyhan Mehmet ve Murat Pingov, Başmüftülük Genel Sekreteri Celal Faik, bölge müftüleri, bölge müftü yardımcıları, Sofya Yüksek İslam Enstitüsü Rektörü Dr. Kadir Muhammed, Rektör Yardımcısı Abdullah Tırabzon ile Başmüftülük çalışanları, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Milli Eğitim Bakanlığı'nı ziyaret ettiler.

Ankara'da Başmüftü Dr. Hacı, YTB Başkanı Abdullah Eren ile bir araya geldi. İkili, görüşme sırasında iki kurum arasında ortak projelere devam etme arzusunu teyit etti.

Abdullah Eren, depremzedeler için düzenlenen yardım kampanyası ve onların daha hızlı iyileşmeleri için gösterilen tüm çabalar için Başmüftülük temsilcilerine teşekkür etti.

Başmüftülük heyetinin, Türkiye başkenti programı, TİKA Başkanı Serkan Kayalar ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz ile yapılan görüşmelerle devam etti.


Diğer Fotoğraflar

DİĞER HABERLER