Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Katar İslam İşleri ve Vakıflar Bakanı Gaith Al Kuwari ile görüştüCuma, 26 Nisan 2013

Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Katar İslam İşleri ve Vakıflar Bakanı Gaith Al Kuwari ile görüştüBulgaristan Müslümanları Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı, Katar İslam İşleri ve Vakıflar Bakanı Gaith Al Kuwari ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme Başmüftü Dr. Mustafa Hacı'nın Doha'da yaptığı üç günlük resmi ziyaret kapsamında oldu. Başmüftü, Uluslararası Dinler Arası Diyalog Merkezi Başkanı Prof. İbrahim An Naimi'nin daveti üzere Doha'da ziyarette bulundu. Görüşme, Bulgaristan'ın Doha Büyükelçiliği'nin girişimi ve yardımıyla gerçekleştirildi.

Dr. Hacı, Bulgaristan Başmüftülüğü'nün faaliyetini tanıtmanın yanı sıra, ülkede İslami Kültür ve Eğitim Merkezi kurulmasının arzu edildiğini de dile getirdi.

Kendi tarafından Sayın Al Kuwari, Bşmüftü'ye İslami Bilimler Üniversitesi'ni ve gelecekte işbirliği yapma imkanlarını tanıttı. Ev sahibi konumundaki Gaith Al Kuwari, konuğuna özel hazırlanmış bir Kur'an-ı Kerim kitabı hediye etti, Başmüftü ise kendisine Rodop bölgesinde geleneksel dokumalı seccade sundu.

Başmüftülük kurumundan Bulgaristan Cumhuriyeti Katar Doha Geçici Büyükelçisi Miroslav Zafirov ile konsolos Vladimir Dorovski'ye ziyaret esnasında yardımda bulunmalarından dolayı teşekkür etti.


DİĞER HABERLER