Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Smolyan bölgesinde temaslarda bulunduSalı, 31 Ocak 2017

Başmüftü Dr. Mustafa Hacı, Smolyan bölgesinde temaslarda bulunduBulgaristan Başmüftüsü Dr. Mustafa Hacı, Smolyan (Paşmaklı) Bölge Müftüsü Necmi Dıbov'un daveti üzerine Smolyan iline iki günlük ziyarette bulundu. Ziyaret 27 ve 28 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleşti. Smolyan Bölge Müftülüğü'nü ziyaret eden Başmüftü'ye Bölge Müftüsü Necmi Dıbov, müftülüğün kapsadığı bölgede gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verdi ve bölgenin eğitim ve sosyal alanda gelişmesine ilişkin fikirlerini paylaştı. Daha sonra Başmüftü, en yakın zamanda inşaatı tamamlanması beklenen Smolyan'da yapılan Konukevi'ni ziyaret etti.

Bulgaristan Müslümanlarının dini lideri Çepintsi (Çangırdere) köyünü de ziyaret etti. Cuma namazını Çepintsi Camisi'nde kılan Başmüftü, namazdan önce Cuma hutbesi sundu. Başmüftü, Rudozem (Palas) İlçesi ve komşu Madan ve Smolyan ilçelerinden yüzlerce Müslüman'ın katıldığı Rudozem Merkez Camii'de konferans verdi. Bununla birlikte dini lider, temaslar çerçevesinde Smolyan ilinde onlarca Müslüman ile özel görüşmeler yaptı.

Başmüftü'ye bölgeyi şereflendirdiği için teşekkür eden Bölge Müftüsü, bu tür görüşmelerle Müslüman toplumuna özgüven ve güven duyguları aşılandığı kanaatini dile getirdi.


DİĞER HABERLER